Veselības ministrs: Pateicoties būvniecības uzņēmumam “Velve”, valsts ir zaudējusi ap 26 miljoniem eiro

Pateicoties būvniecības uzņēmumam “Velve”, valsts ir zaudējusi ap 26 miljoniem eiro, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” pauda veselības ministrs Hosams Abu Meri (“Jaunā Vienotība”).

Stradiņa slimnīca no šodienas lauzīs līgumu ar būvuzņēmumu “Velve” par jaunā A2 korpusa celtniecību un gatavojas objektu pārņemt savā pārziņā. Šāds solis tiks sperts, jo celtniecības darbi jaunajā ēkā pamatīgi ievilkušies.

Līgums lauzts vienpusēji, jo SIA “Velve” nespēj pildīt līgumā noteiktās saistības – netiek ievēroti būvniecības termiņi, būvobjektā konstatēti būtiski defekti, kas netiek novērsti, objektā notikusi nesaskaņotu apakšuzņēmēju nodarbināšana, kā arī fiksēti citi līguma pārkāpumi. Būvniecības līgums tiks izbeigts ar 2024. gada 13. februāri, un patlaban Stradiņa slimnīca gatavojas būvobjekta pārņemšanai 2024. gada 20. februārī.

Kā pauda Abu Meri, valsts ir zaudējusi ap 26 miljoniem eiro: “Ja mēs turpināsim to darīt un neparādīt Eiropas Komisijai, kāpēc tā ir noticis un ka mēs mēģināsim mainīt to procesu, mēs zaudēsim vēl vairāk.”

“Man ir uzticība Stradiņu slimnīcas pagaidu padomei, ka viņi juridiski rīkojas pareizi, un mērķis ir ātras pārmaiņas, lai tas process turpinātu virzīties uz priekšu. Stradiņi ir otrā lielākā slimnīca valstī, un tas ir drošības jautājums,” uzsvēra ministrs.

Tikmēr SIA “Velve” pārstāvji norādījuši, ka nepiekrīt SIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” lēmumam par vienpusēju līguma izbeigšanu un uzskata to par prettiesisku. Secīgi būvkompānija šobrīd turpina veikt darbus tādā apjomā, kādā tos objektīvi ir iespējams veikt neesošās būvprojekta dokumentācijas apstākļos. “Velve” joprojām sagaida arī atbildīgo valsts amatpersonu iesaisti šī sabiedrībai nozīmīgā objekta problēmjautājumu risināšanā, jo PSKUS nepārdomātās rīcības rezultātā sabiedrības interesēm tiek radīts būtisks kaitējums, par ko maksās visa Latvijas sabiedrība.

Būvkompānijas ieskatos tai nav saistošs PSKUS paziņojums par vienpusēja līguma izbeigšana, jo tas ir prettiesisks. Līguma izpildes kavējums, pie kā galvenokārt apelē pasūtītājs, ir radies no SIA “Velves”, kā būvdarbu veicēja, neatkarīgu iemeslu dēļ.

Foto: Valsts kanceleja