Veselības ministrs: Jāpanāk, lai vakcinē visi, kas to spēj – veterinārārsti, zobārsti, ginekologi

Pašreizējā vakcinācijas pret Covid-19 jauda ir pietiekama, un Latvijas lielās slimnīcas nav teikušas, ka trūkst vakcinācijas jaudas, preses konferencē paziņoja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP!).

“Šobrīd mēs gatavojam un tuvākajā laikā tiks uzsākta komunikācijas kampaņa par vakcinācijas nepieciešamību. Šī kampaņa un informatīvie materiāli ir nepieciešami arī krievu valodā,” informēja Pavļuts.

Pēc viņa sacītā, jāizmanto visas iespējas, lai palielinātu vakcinēt spējīgo profesionāļu skaitu: “Mērķis būtu panākt, lai vakcinē visi, kas to spēj – veterinārārsti, zobārsti, ginekologi, iespējams, farmaceiti un citi profesionāļi, kas spēj arī nodrošināt drošības prasības.”

“Šobrīd, kad Latvijai ir pieejams tik neliels vakcīnu skaits, ir pāragri runāt par sistemātisku valsts vadītāju vakcinēšanu. Ir jāpabeidz mediķu vakcinācija, jāsāk sociāli neaizsargātākās sabiedrības daļas vakcinācija, jāsaņem lielas kravas, tad varam diskutēt, turpināja ministrs.

Viņš arī informēja, ka otrdien ziņots par rekordlielu iepriekšējā dienā vakcinēto skaitu – 1312, bet šīs dienas dati rādi, ka vakcinēto skaits otrdien bijis vēl lielāks – 1592 cilvēki. Līdz ar to Latvijā līdz šim vakcinēti 9899 mediķi. Atbilstoši vakcinācijas plānam paredzēts vakcinēt kopumā 30 000 ārstniecības personu.

Viņš uzsvēra, ka ir jāvirzās uz to, ka no marta esam spējīgi vakcinēt 100 000 cilvēku nedēļā: “Mums jāspēj desmitkārtīgi palielināt esošo jaudu, tas ir iespējams, bet tas prasīs pārkārtot darbu.”

“Vislielākās cerības liekam uz to, ka Eiropas Zāļu aģentūra apstiprinās “AstraZeneca” vakcīnu. Janvāra beigās, visticamāk, būsim izlietojuši visas šobrīd pieejamās vakcīnas un mums būs gaidīšanas rinda gan atlikušajiem mediķiem, gan nākamajām grupām,” sacīja Pavļuts.