Lielāks Covid-19 vakcīnu pieplūdums Latvijā varētu būt gaidāms pavasarī

anvārī Latvija nesaņems cerēto vakcīnu apjomu, jo abas līdz šim Eiropā apstiprinātās vakcīnas – gan Pfizer/BioNTech, gan Moderna – ir pieejamas ļoti nelielā apjomā, līdz ar to lielāks Covid-19 vakcīnu pieplūdums Latvijā varētu būt gaidāms martā un aprīlī, šorīt LTV “Rīta panorāmā” uzsvēra veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP!).

““Moderna” vakcīnas mums šobrīd ir pieejamas nelielā apjomā, no tām pusi tūlīt būsim izvakcinējuši mediķiem, otra puse jāsaglabā, lai veiktu otrās vakcīnas. Ar nepacietību gaidām 29. janvāri, kad Eiropas Zāļu aģentūra varētu atļaut lietot “AstraZeneca” vakcīnas,” sacīja Pavļuts.

Viņš uzsvēra, ka šobrīd mums ir pasūtītas visas vakcīnas, kurām mēs varējām tagad tikt klāt: “Sākotnējā posmā ar “Pfizer” ir bijusi situācija, kuru vajadzētu noskaidrot, tāpēc esmu uzdevis veikt dienesta pārbaudi. Bet kopumā esam pasūtījuši milzīgu daudzumu vakcīnu.”

Kā atzīmēja ministrs, gaidot vakcīnu ienākšanos, valstij ir jākāpina vakcinēšanas jaudas. “Jautājums ir, kurā brīdī šīs vakcīnu kravas Latviju sasniegs. Uz to brīdi mums ir jābūt gataviem vakcinēt ar milzīgu jaudu, vismaz 100 000 cilvēku nedēļā, tad varam virzīties uz to mērķi, lai vismaz 60% Latvijas iedzīvotāju līdz jūlijam būtu vakcinēti,” pauda ministrs.

Viņš atklāja, ka lūgs valdībā divas nedēļas, lai uzlabotu vakcinēšanas ieviešanas plānu: “Līdzšinējā plāna versijā bija uzsvērta ģimenes ārstu prakšu nozīme, mēs to noteikti saglabāsim, bet iezīmēsim arī citas metodes – mobilās izbraukumu vienības u.c.”

Savukārt Nacionālie bruņotie spēki pārņemšot vakcinācijas pret Covid-19 loģistiku, kas notiekot pēc Pavļuta lūguma un abu pušu sarunas par to, kādu atbalstu aizsardzības resors var dot VM.

“Es esmu gatavs vakcinēties kaut šodien, es ticu vakcinācijai, es ticu zinātnei. Tajā pašā laikā es uzskatu, ka valdības pārstāvjiem nevajadzētu vakcinēties pirms Latviju nav sasniegušas lielās vakcīnu kravas un nav vakcinēti paši neaizsargātākie,” uzsvēra veselības ministrs.

Foto: F64