Vēl aizvien nav skaidrs, kas notiks ar prasību pēc Covid-19 sertifikāta izglītības jomas darbiniekiem

Skaidrība par Covid-19 sertifikātu prasību no 1. aprīļa izglītības jomā strādājošajiem varētu rasties tuvāko divu nedēļu laikā, intervijā LTV raidījumam “Panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Kā zināms, pēc ārkārtējās situācijas beigām jeb no 1. marta līdz 1. aprīlim daļai nodarbināto tiks atcelta prasība par Covid-19 potes vai pārslimošanas sertifikātu, bet prasība citu starpā saglabāsies izglītības jomā strādājošajiem. Šobrīd nav skaidrības par to, kas šo prasību notiks pēc 1. aprīļa, kā rezultātā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicinājusi valdību pēc iespējas ātrāk viest skaidrību un pieņemt noteikumus.

“Turēt šādā neziņā un nemitīgā spriedzē šo nodarbinātības vidi, gan fiziski, gan emocionāli veidot sarežģītāku, tas ir pats trakākais, kas šobrīd var būt, zinot kādā vidē, cik daudzas dažādas citas problēmas jārisina izglītības iestādei,” norādīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Arodbiedrības viedoklis par to, vai pēc sertifikātu atcelšanas darbā būtu jāļauj atgriezties iepriekš nevakcinētajiem un Covid-19 nepārslimojušajiem cilvēkiem, pagaidām nav zināms.

Savukārt Muižniece pauž, ka lēmums būs atkarīgs no ekspertiem: “Šīs diskusijas pamatā notiek arī ekspertu līmenī. Sagaidāms, ka (..) jautājumu par šo prasību pēc vakcinācijas sertifikāta varētu izskatīt divu nedēļu laikā, lai cilvēkiem martā ir skaidrs, kas notiks aprīlī.”

Saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas 13. februāra datiem patlaban ir vairāk nekā 2500 izglītības iestāžu darbinieku bez Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.