Ēriks Pucens: Daudzi valdības smagnējās krīzes pārvaldības dēļ ir izvēlējušies pārtraukt biznesu un pamest Latviju

Saeimas deputāts Ēriks Pucens (“Republika”) uzskata, ka Covid-19 atvieglojumi nāk krietni par vēlu un Latvijai vēl ilgi būs jācīnās ar ierobežojumu radītajām negatīvajām sekām valsts ekonomikai.

Intervijā “Neatkarīgajai” Pucens norādīja, ka “domāju, ka mēs esam nokavējuši ar visu ierobežojumu atcelšanu. Tādēļ mēs redzam, ka kaimiņi – Lietuva un Igaunija – mūs apsteiguši jau daudzos rādītājos. Pilnīgi nepareiza bija darbspējīgu cilvēku ierobežošana laikā, kad cilvēkiem visvairāk vajadzēja gan darbu, gan naudu. Mēs redzam, ka ekonomikas ministrs saka, ka esam iepakaļ, bet viņi paši ir vieni no iniciatoriem, lai mēs nebūtu vienādās pozīcijās ar Igauniju un Lietuvu. Kaut vai par tūrismu. Atšķirībā no mums mūsu kaimiņi spēja pieņemt drosmīgus lēmumus, neskatoties uz saslimušo skaitu. Savukārt lielā aizņemtā nauda, kuru esam izdāļājuši, būs jāatdod, un arī tas mūs turēs kā enkurs.”

Pēc viņa teiktā, svarīgāk kā ļaut strādāt nakts veikaliem būtu ļaut strādāt tūrismam – tūristu izmitinātājiem, bāriem un restorāniem, izklaides nozarei.

“Visā šajā kovidkrīzes laikā uzņēmēji saskārās ar nesaprotamiem noteikumiem, kā varēs un kā nevarēs pieteikties šim atbalstam. Ļoti daudzi nepieteicās, jo saprata, ka viņi nedabūs to naudu. Ļoti daudzi pieteicās, bet saņēma atteikumu un lielu vilšanos. Daudzi cilvēki ir saņēmuši šo naudu, bet tikpat daudzi nav, un daudzi valdības smagnējās krīzes pārvaldības dēļ ir izvēlējušies pārtraukt biznesu un pamest Latviju, lai atgrieztos, kad šis viss būs beidzies,” pauda politiķis.

Kā zināms, pirmie pie atvieglojumi skāruši tirdzniecības pakalpojumu sniedzējus, kas nu patērētājus var uzņemt naktīs no pulksten 23.00 līdz 6.00.

Līdz šim darbības laika ierobežojums tika attiecināts uz tirdzniecības vietām, kas strādā epidemioloģiski drošajā jeb “zaļajā” vidē, savukārt tas netika attiecināts uz epidemioloģiski nedrošajā jeb “sarkanajā” vidē strādājošām tirdzniecības vietām.