Vējonis: Tikai mēs paši varam izveidot stipru Latviju

Valsts nekad nebūs pabeigta. Katru dienu mums ir iespēja godprātīgi strādāt Latvijas labā, īstenot šeit savus sapņus un veidot ideālo Latviju, ar kuru lepoties, savā apsveikumā konstitucionālā likuma “Par Latvijas Republikas valstisko statusu” pieņemšanas 27. gadadienā atzīmē Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Pirms divdesmit septiņiem gadiem mēs piepildījām Latvijas patriotu pusgadsimtu loloto sapni – mēs atguvām brīvību un valsts neatkarību. Latvijas Augstākās padomes balsojums 1991. gada 21. augustā vainagoja tautas cīņu par savu valsti,” uzsvēra Vējonis.

Viņš norādīja, ka toreiz daudziem varēja šķist, ka galvenais ir paveikts – mums atkal ir sava valsts. “Atskatoties uz aizvadītajiem gadiem pēc vēsturiskā Augstākās padomes balsojuma, drīzāk gan jāsaka – tas bija tikai jauns sākums un jauna iespēja mums visiem kopā veidot savu Latviju,” norādīja prezidents.

“Valsts nekad nebūs pabeigta. Katru dienu mums ir iespēja godprātīgi strādāt Latvijas labā, īstenot šeit savus sapņus un veidot ideālo Latviju, ar kuru lepoties. Mēs nedrīkstam apstāties un samierināties ar jau sasniegto, kad ir iespējams izdarīt vēl vairāk,” uzsveŗa prezidents.

“Pašiem sava valsts un neatkarība nav pašsaprotamas lietas. Katram ik brīdi ir jābūt gatavam iestāties par savu Latviju un mūsu vērtībām – demokrātiju, tiesiskumu un cilvēka tiesībām. Mēs nedrīkstam palikt malā un cerēt, ka Latviju ikdienā veidos un aizstāvēs citi. Tikai mēs paši varam izveidot stipru Latviju, kurā vēl daudzus gadu desmitus un simtus skaļi skanēs latviešu valoda un virs galvām plīvos sarkanbaltsarkanais karogs. Svinēsim atgūtās neatkarības svētkus un leposimies ar savu Latviju un mūsu visu panākumiem! Izmantosim Latvijas valstiskuma simto gadu kā vēl vienu jaunu sākumu un iespēju jauniem sapņiem un lieliem darbiem mūsu Latvijas labā!” sacīja Vējonis.

Foto: Prezidenta kanceleja