Valsts prezidents pauž atbalstu iekšlietu sistēmas darbinieku atalgojuma palielināšanai

25. jūlijā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar iekšlietu ministru Māri Kučinski, lai runātu par aktuālajiem iekšlietu sistēmas jautājumiem, tostarp par policijas rīcību lietās, kas skar valsts drošību, un par nelegālo migrāciju no Baltkrievijas.

Tikšanās laikā Valsts prezidents aicināja iekšlietu ministru uzdot policijai stingri un principiāli vērsties pret sabiedriskās drošības un kārtības apdraudējumu, arī naida noziegumiem. Pēdējā laikā atsevišķi gadījumi, piemēram, provokācijas pret likumsargiem š.g. 16. jūlijā Jūrmalas pludmalē un kriminālprocesa izbeigšana Daugavpilī piekautā jaunieša lietā liecina par policijas izpratnes trūkumu attiecībā uz šāda veida nodarījumiem.

Valsts prezidents tika informēts par Iekšlietu ministrijas prioritātēm 2024. gada valsts budžeta kontekstā, kas tostarp skar Iekšlietu ministrijas sistēmas darbinieku atalgojuma jautājumu. E. Rinkēvičs pauda atbalstu iekšlietu sistēmas darbinieku atalgojuma palielināšanai.

Sarunā Valsts prezidents norādīja, ka nelegālā imigrācija no Baltkrievijas uzskatāma par hibrīduzbrukumu. “Latvijai ir pienākums sargāt NATO un Eiropas Savienības ārējās robežas drošību. Valsts robežsardzes rīcībā jābūt pietiekamiem juridiskiem un praktiskiem līdzekļiem šī uzdevuma izpildei. Tādēļ pozitīvi vērtējami pēc Iekšlietu ministrijas iniciatīvas pieņemtie grozījumi Valsts robežas likumā un Valsts robežsardzes likumā, kas ļauj Ministru kabinetam izsludināt pastiprinātu robežapsardzības sistēmas darbības režīmu, ja tiek konstatēts nesamērīgi liels nelikumīgu valsts robežas šķērsošanas vai tās mēģinājumu skaits,” pauda Valsts prezidents.

E. Rinkēvičs apliecināja gatavību iepazīties ar Latvijas – Baltkrievijas un Latvijas – Krievijas robežas infrastruktūras būvniecības gaitu un atsevišķu robežu posmu stiprināšanu klātienē.

Sarunā Valsts prezidents pārrunāja arī iekšlietu sistēmas gatavību reaģēt uz iespējamām provokācijām no Krievijas teroristu grupējuma “Vagner” puses.

Foto: Valsts kanceleja