Valsts atbalstīs bezdarbniekus ar īpašām grūtībām iekļauties

Minēto problēmgrupu bezdarbniekiem nodarbinātības pasākumi tiks piedāvāti kopā ar sistemātiskām, savstarpēji saistītām psiholoģiska vai, piemēram, ārstnieciska rakstura konsultācijām un nodarbībām. Starp atbalsta pasākumiem būs gan individuālas speciālistu konsultācijas pašapziņas paaugstināšanai un motivēšanai strādāt, individuālas ārstnieciskās konsultācijas personīgu problēmu risināšanai, karjeras plānošanas konsultācijas vai ergoterapeita konsultācijas bezdarbniekiem ar invaliditāti.

Tiks piedāvātas arī darbam motivējošas un motivāciju stiprinošas grupu nodarbības, atbalsta pasākumi bezdarbniekiem, kuri cieš no alkohola vai narkotisko vielu atkarības, darba terapija elementāro darba prasmju atjaunošanai vai apguvei un darba prasmju nostiprināšanai, pavadoņa, asistenta un surdotulka pakalpojumi bezdarbniekiem ar invaliditāti.

Valsts nodrošinās arī bezdarbnieku bērnu vecumā līdz astoņiem gadiem pieskatīšanu laikā, kad vecāki piedalās NVA pasākumos, sniegs finansiālu atbalstu ģeogrāfiskās mobilitātes veicināšanai. Aģentūra rūpēsies par bezdarbnieku sadzīves organizēšanu un ierastās vides maiņu.

Atbalsta pasākumos varēs iesaistīties NVA reģistrētie jaunieši bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem, bezdarbnieki sešu mēnešu laikā pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma beigām, kā arī tie bezdarbnieki, kuriem līdz valsts vecuma pensijas piešķiršanas vecumam atlikuši ne vairāk kā pieci gadi.

Atbalsts paredzēts arī ilgstošajiem bezdarbniekiem un tiem, kas atgriezušies Latvijā pēc ilgstošas uzturēšanās ārzemēs, kuriem ir invaliditāte vai garīga rakstura traucējumi, kuri izcietuši sodu brīvības atņemšanas iestādēs, kuriem ir atkarība no alkohola, narkotiskām, psihotropām vai toksiskām vielām, un tiem, kuri nemeklē darbu, bet atbilst Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likuma nosacījumiem.

Kompleksajos atbalsta pasākumos NVA plāno 2009.gadā sniegt palīdzību 2000 problēmgrupu bezdarbniekiem, savukārt līdz 2013.gadam kompleksajos atbalsta pasākumos paredzēts iesaistīt gandrīz 13 900 bezdarbnieku visos Latvijas reģionos, īpašu uzmanību pievēršot Latgalei.

NVA aicina darba devējus aktīvi piedalīties kompleksos atbalsta pasākumos. Īstenojot pasākumus bezdarbnieka darba spēju atjaunošanai, uzlabošanai un apgūto darba prasmju nostiprināšanai, NVA darba devējiem nodrošina no 50% līdz 100% no valstī noteiktās minimālās darba algas mēnesī katra iesaistītā bezdarbnieka darba apmaksai.

NVA nodrošina arī 50% no valstī noteiktās minimālās darba algas mēnesī bezdarbnieka darba vadītājam par viena iesaistītā bezdarbnieka apmācību, specifisku pakalpojumu sniegšanu bezdarbniekiem ar invaliditāti, piemēram, darba vietas pielāgošanu, kas veikta pēc ergoterapeita atzinuma, kā arī normatīvajos aktos paredzētās obligātās veselības pārbaudes.

Avots: www.nra.lv