Rīgas ekonomiku sildīs bizness

“Šī ir pirmā reize, kad tiekamies ar tik reprezentatīvu Rīgas biznesa pārstāvniecību. Esam iecerējuši, ka šādas tikšanās būs regulāras, un tās dos nozīmīgu ieguldījumu gan pilsētas attīstībai, gan uzņēmējdarbībai. Vienojāmies, ka līdz 20. jūlijam uzņēmēji iesniegs savus priekšlikumus par to, kāds pilsētas pašvaldības atbalsts viņiem būtu visvairāk nepieciešams. Ierosinājumus ņemsim vērā, veicot strukturālas izmaiņas Rīgas domē,” informēja N. Ušakovs.

Biznesa vidi pārstāvēja ļoti dažādu nozaru pārstāvji, piemēram, zāļu biznesā iesaistītais Kirovs Lipmans, Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs, Latvenergo valdes priekšsēdētājs Kārlis Miķelsons, uzņēmējs Gunārs Ķirsons, kura restorānā Lido pasākums notika, kā arī uzņēmējs Guntis Indriksons, ekspremjera Godmaņa padomnieks Vasilijs Meļņiks un daudzi citi. Kādreizējais Valsts prezidents Guntis Ulmanis, kas arī piedalījās pasākumā, vērtē, ka “šis cilvēku kopums, kas sapulcējies pie viena galda, ir ar ļoti lielu ideju kapacitāti, un reti izdodas kopā redzēt tik daudz gudru galvu”.

Uzņēmēji uzreiz nosauca sāpīgākās problēmas. Viņi uzskata, ka jāsadarbojas ar ārvalstu partneriem, taču pilsētas vadībai sadarbībā ar valsts institūcijām vajadzētu palīdzēt novērst vai vismaz mazināt nodokļu, vīzu, muitas un citas problēmas. Tikšanās rezultāts ir daļēji taustāms jau tagad, jo, lai operatīvi un pēc būtības varētu risināt uzņēmējdarbības problēmas, nolemts izveidot Rīgas domes Uzņēmējdarbības un investīciju veicināšanas padomi. A. Šlesers ierosināja biznesmeņiem izteikt priekšlikumus, kā mazināt birokrātiju katrā konkrētā uzņēmējdarbības nozarē.

Nākamā tikšanās paredzēta augustā.

Avots: www.nra.lv