Valdība atbalsta 80 miljonu eiro aizdevumu “airBaltic”

Valdība šodien ārkārtas sēdē atbalstīja priekšlikumu no Valsts kases piešķirt nacionālajai aviokompānijai “airBaltic” aizdevumu 80 miljonu eiro vērtībā.

Valdība pieņēmusi lēmumu papildināt likumprojektu “Par valsts budžetu 2016.gadam” papildināšanu ar jaunu punktu saistībā ar “airBaltic” pamatkapitāla palielināšanu.

Paredzams, ka tajā tiks iekļauta norāde par to, ka Valsts kase “airBaltic” aizdod līdz 80 miljoniem eiro ar nosacījumu, ka šim ieguldījumam nav ietekmes uz budžetu.

Par minēto priekšlikumu vēl būs jālemj Saeimai.

Jau vēstīts, ka valdība pēc vairāk nekā četru stundu garām diskusijām akceptējusi finanšu konsultanta “Prudentia” atrasto investoru Latvijas nacionālajai aviokompānijai “airBaltic” – Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kura piedāvājums paredz ieguldīt aviokompānijā 52 miljonus eiro, bet valstij attiecīgi būtu jāiegulda 80 miljoni eiro. Kopējais Latvijas aviokompānijas jaunais kapitāls 132 miljonu eiro apmērā veicināšot biznesa plānu un flotes modernizēšanu.

Pēc satiksmes ministra Anrija Matīsa vārdiem, Ralfs Dīters Montāgs-Girmess kā nacionālās aviokompānijas “airBaltic” investors piesaistīts uz laiku un pēc tam akcijas no Vācijas uzņēmēja tiks atpirktas, ja tiks atrasts stratēģiskais investors.

Patlaban koalīcijas partneri nav pauduši atbalstu 80 miljonu eiro aizdevuma izsniegšanai nacionālajai lidsabiedrībai.

Rīt, 17.novembrī, valdība plāno pieņemt gala lēmumu “airBaltic” jautājumā, un līdz tam laikam līgums ar investoru netiks slēgts.