Lembergs: Pašreizējais piedāvājums “airBaltic” investoram ir blēdība

Pašreizējais piedāvājums nacionālās aviokompānijas “airBaltic” investoram ir blēdība, šorīt telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Ventspils mērs, Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošās partijas “Latvijai un Ventspilij” līderis Aivars Lembergs.

Intervijā Lembergs norāda, ka valdības krīzi šobrīd pastāv, galvenokārt, saistībā ar nacionālo aviokompāniju “airBaltic”.

Viņš skaidroja, ka pašreizējais piedāvājums vācu investoram ir blēdība. Viņš pauda viedokli, ka aviokompānijai atrastais investors nav investors, bet lelle, skaidrojot, ka investors iegādājas 20% uzņēmuma kapitāla daļu, bet iegūst tādas tiesības, it kā būtu iegādājies 50%.

“Blēdības cena ir 150 miljoni,” norādīja Lembergs, paužot viedokli, ka risinājums tam varētu būt publiski izteikts piedāvājums, uz kuru varētu kandidēt vairāki pretendenti. Akcionāram būtu iespēja iegādāties 20% “airBaltic” akciju, tādējādi iegūstot plašākas tiesības pār kompāniju.

Vienlaikus viņš norādīja, ka ZZS atbalstīs pašreizējo Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (Vienotība) tik ilgi, kamēr viņa būs premjerministre.

Jau vēstīts, ka valdība šodien ārkārtas sēdē atbalstīja priekšlikumu no Valsts kases piešķirt nacionālajai aviokompānijai “airBaltic” aizdevumu 80 miljonu eiro vērtībā.

Kā zināms, ka valdība pēc vairāk nekā četru stundu garām diskusijām akceptējusi finanšu konsultanta “Prudentia” atrasto investoru Latvijas nacionālajai aviokompānijai “airBaltic” – Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kura piedāvājums paredz ieguldīt aviokompānijā 52 miljonus eiro, bet valstij attiecīgi būtu jāiegulda 80 miljoni eiro. Kopējais Latvijas aviokompānijas jaunais kapitāls 132 miljonu eiro apmērā veicināšot biznesa plānu un flotes modernizēšanu.