Valdība apstiprina bankas Citadele pārdošanas nosacījumus

Valdība 28. oktobrī atbalstīja finanšu konsultanta „Société Générale” rekomendāciju noslēgt akciju pirkuma līgumu par bankas Citadele akciju pārdošanu ar starptautisku investoru grupu, kuras sastāvā ir „Ripplewood Advisors LLC” un tā dibinātājs Tims Kolins (Tim Collins), informē banka.

Darījums paredz, ka akciju bāzes cena par visām bankas Citadele akcijām ir 98,67 miljoni eiro. Līgums paredz, ka valsts par 75% akcijām iegūs 74 miljonus eiro. Ripplewood un investoru grupa nedrīkstēs vismaz 2 gadus pārdot bankas akcijas, – informē VAS „Privatizācijas aģentūra”. Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka plāno saglabāt savā īpašumā 25% bankas akciju.

Kā valdību informēja finanšu konsultants „Société Générale”, salīdzinājumā ar eirozonas banku privatizācijas darījumiem bankas Citadele akciju pārdošanas cenas attiecība pret pašu kapitālu ir augstāka par vidējo vērtējumu līdzīgiem darījumiem. Sarunu procesā investori ir piekrituši palielināt pārdošanas cenu par 7%.

Finanšu konsultants „Société Générale” norādīja, ka liels daudzums privatizācijas darījumu ir tikuši atlikti investoru intereses trūkuma dēļ. Piemēram, „Lloyds” 600 filiāļu pārdošana, kuru paredzēja Eiropas Komisija, no pircēja puses pēdējā brīdī tika atcelta. „Lloyds” bija jāmaina viss pārdošanas process, un filiāļu tīkls jāpārdod kā atsevišķa banka „TSB”. „HYPO ALPE ADRIA” bankas pārdošana noris jau kopš 2012. gada bez progresa pazīmēm, pat neskatoties uz to, ka no bankas vairākkārt ir nodalīti sliktie aktīvi. Spānijas valdībai ir nācies nacionalizētas bankas pārdot par 1 eiro, papildus piedāvājot garantijas nākotnes zaudējumu segšanai.

„Privatizācijas aģentūra” informē, ka informācija par darījuma nosacījumiem un bankas investoriem tiks sniegta pēc līguma parakstīšanas, kas paredzēta šonedēļ.