Valainis: Ekonomiskie rādītāji liecina, ka mums ir problēmas ar vadību

No ilgtspējas viedokļa, mūsu ieskatā, Krišjānis Kariņš kā premjera amata kandidāts no mūsu puses nav atbalstāms, šorīt LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda Saeimas deputāts Viktors Valainis no “Zaļo un zemnieku savienības” (ZZS).

Viņš uzsvēra: “Kariņa valdības laikā mēs redzam ekonomiskos rādītājus, redzam atpalicību no Lietuvas un Igaunijas. Tas rāda, ka mums ir problēmas ar vadību.”

“Politiķi ir salūzuši vilinājumā pēc amatiem. Pārsvarā sarunas notiek par amatu dalīšanu un jauniem amatiem. Tas liecina, ka vēlme pēc politiskām pozīcijām ir ļoti liela. Mēs nepiekrītam [jauniem amatiem]. VK jau norādījusi, ka valsts pārvalde būtu jāoptimizē,” pauda politiķis.

“Jaunās Vienotības” un Apvienotā saraksta pārstāvji ilgstoši nespēj vienoties ne par darāmajiem darbiem, ne atbildības jomu sadali jaunajā valdībā. Kā akcentē Valainis: laikā, kad liela daļa mūsu valsts iedzīvotāju nespēj samaksāt komunālo maksājumu rēķinus un segt savus ikdienas izdevumus, valdības veidotāji turpina tirgošanos par amatiem, radot arvien jaunus krēslus – vispirms jaunu ministra amatu, tad arī viceministru amatus. Tai pašā laikā diskusijas par valdības veicamajiem uzdevumiem ir palikušas otrajā plānā.

Kariņš jau četrus gadus ir vadījis valdību, un ir tieši atbildīgs par šobrīd skaudro situāciju valstī un ikkatrā Latvijas mājsaimniecībā, atzīst ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, piebilstot, ka Latvijai ir nepieciešams izlēmīgs un prasmīgs līderis. K.Kariņa līdzšinējā haotiskā un neprofesionālā darbība nesniedz pārliecību, ka viņa vadībā Latvijai izdosies pārvarēt ekonomisko krīzi, panākt izaugsmi un ikviena Latvijas cilvēka labklājības kāpumu.

Foto: Saeimas kanceleja