Lembergs: Levitam un Kariņam jāsaka ardievas saviem amatiem

Valsts prezidentam Egilam Levitam un Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam ir pienācis laiks atvadīties no saviem amatiem, uzskata Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Aivars Lembergs.

“Tad, kad Latvija plānoja pievienoties eirozonai, tā laika valsts vadoņi teica, ka, ja Latvija pievienosies, tad nekādas ķezas – inflācija Latvijā būs tāda pati, kā eirozonā. Kas no tā ir sanācis? Mūsu mīļotais vadonis Levits un vēl mīļotākais varonis Kariņš ir parūpējušies, ka Latvijā inflācijā ir vairāk nekā divas reizes straujāka jeb dzīves dārdzība ir divreiz straujāka nekā eirozonā,” norādīja Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka situācija patiesībā ir vēl sliktāka: “Ja salīdzinām eirozonas valsti Franciju un Latviju, tad energoresursu sadārdzinājums gada laikā Latvijā ir 3,4 reizes straujāks. Kāpēc? Es jums pateikšu – tāpēc, ka Levitam un Kariņam nerūp tautas dzīves kvalitāte.”

“Viņiem nerūp par cik pārdos Latvijai un par cik pārdos tautai. Viņi to var samaksāt, bet vai tauta var samaksāt? Vai tādi darboņi kā Levits un Kariņš var vadīt valsti? Un pats galvenais – vai prot atbildēt? Atbilde ir starptautiska un nežēlīga – viņi neprot vadīt, pārvaldīt valsti. Man liekas, ka viņiem jāsaka ardievas saviem amatiem,” tiešs savos izteikumos bija Lembergs.