Vairāki bērnudārzi Rīgā ignorē būvvaldes aizrādījumus par neatbilstošām telpām

Vairāki privātie bērnudārzi Rīgā nav reaģējuši uz būvvaldes aicinājumiem sakārtot jautājumu par nepiemērotām telpām, tādējādi nodrošinot bērniem nepieciešamās ērtības un drošību, tā šorīt intervijā Latvijas Radio atklāja Rīgas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Būvvalde kopumā pārbaudījusi 98 privātos bērnudārzus, no kuriem pērnā gada laikā 72 bērnudārzi ir sakārtoti atbilstoši būvniecības un normatīvajām prasībām, bet 12 bērnudārzi pārtraukuši darbību līdzšinējās adresēs, savukārt vēl seši bērnudārzi saskaņo dokumentus, informēja Vircavs, norādot, ka ar atlikušajiem astoņiem bērnudārziem situācija ir kritiskāka.

Neskatoties uz vairākiem būvvaldes aicinājumiem, trijos no astoņiem gadījumiem bērnudārzi nav reaģējuši uz aizrādījumiem, bet pieciem bērnudārziem jāveic pārbūve, norādīja būvvaldes vadītājs.

“Iet runa par bērnu ērtībām, drošību un citiem aspektiem, lai bērns var pilnvērtīgi attīstīties. Kāpēc, lai vienā bērnudārzā vieniem bērniem būtu šīs ērtības pieejamas, bet blakus dārziņā tas nav, tāpēc vien, ka privātais komersants kaut kādu iemeslu dēļ to negrib vai nespēj,” sacīja Vircavs.

Kā atklāj Vircavs, kopš jaunā būvniecības likuma stāšanās spēkā būvvaldei ir tiesības nepiemērotu bērnudārzu slēgt, kas gadījumos, ja šie bērnudārzi nebūs veikuši nepieciešamās izmaiņas, arī tiks darīts.