Neapmierinātība skolotāju vidū turpina pieaugt

Virkne skolu, kurā tiek izmantots jaunais skolotāju atalgojumu modelis, ir neapmierinātas un atkārtoti aktualizējies jautājums par iespējamajiem protestiem.

Vairākās skolās jau tiek izmēģināts jaunais skolotāju atalgojumu modelis, ko paredzēts ieviest nākamā mācību gada sākumā – 1.septembrī. Tomēr vairums skolotāju ir neapmierināti, norādot, ka daži mēnesi ir pārāk īss laiks, lai pārliecinātos par jaunā pedagogu darba samaksas modeļa priekšrocībām un trūkumiem, vēsta LTV raidījums “Rīta Panorāma”.

Uz jautājumu zīmes aizvien atrodas arī izglītības nozares finansējums, kurš patlaban budžetā nav iezīmēts.

Neskaidrības un neapmierinātība pedagogu vidū pieaug un kā šīs nedēļas sākumā LTV raidījumam “Rīta panorāma” atklāja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Ingrīda Mikiško, gadījumā, ja skolotāju algas netiks palielinātas, pedagogi ir gatavi jaunām protestu akcijām.

Sabiedrības negatīvo noskaņojumu atspoguļo arī LIZDAS mājaslapā veiktā aptauja, kurā uz jautājumu, par to, vai ticat izglītības ministres Mārītes Seiles solījumam līdz 1.jūlijam izstrādāt jaunu, godīgu pedagogu darba samaksas modeli, lielākā daļa (77, 32 %) atbildējuši noliedzoši, kamēr tikai 14, 13 % pauduši cerību, ka risinājums tiks atrasts.

Jau vēstījām, ka Izglītības ministrija izstrādājusi divus jaunus pedagogu atalgojumu modeļus, tai skaitā pašreizējā modeļa “Nauda seko skolēnam” pilnveidi un pārēju pilna laika darba slodzi. Kā apliecināja Seile, izstrādājot jauno pedagogu atalgojumu modeli, liela vērība tiks pievērsta tam, lai panāktu nozares finansējuma pārskatāmību un skolām, pašvaldībām un visai sabiedrībai būtu pieejams skaidrs atalgojuma aprēķināšanas kritēriju kopums.