Vairāk kā pusei Latvijas autoceļu nepieciešama steidzama rekonstrukcija

Latvijā vairāk kā pusei autoceļu nepieciešama steidzama rekonstrukcija, taču līdzekļi visu ceļu uzlabošanai nepietiks, pirmdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas valsts autoceļu pārvaldītāja “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

“Vairāk nekā puse valsts autoceļu ir tādā stāvoklī, ka prasās nekavējoša rekonstrukcija. Pavasaris katru gadu ir raksturīgs ar to, ka uz šiem ceļiem, kuriem nepieciešama rekonstrukcija, veidojas pastiprināti avārijas bedrītes (…) uz daudziem ceļiem liekam zīmes, kas ierobežo masu, un visi ar nepacietību gaidām piemērotus laikapstākļus, lai varētu uzsākt avārijas bedrīšu remontus un rekonstrukcijas,” sacīja Lange.

Novērtējot ceļu stāvokli visā Latvijas teritorijā, LVC vadītājs norāda, ka vissliktākā situācija novērojama ceļā no Daugavpils uz Lietuvas robežu, no Vecumniekiem uz Neretu, kā arī ceļš Cēsis -Vecpilsēta.

“Mēs šogad strādāsim aptuveni uz tūkstots kilometru (km) autoceļu. Mums ir jāstrādā uz šādu kilometru skaitu katru gadu, lai divdesmit gadu laikā varētu visus autoceļus sakārtot, tomēr, diemžēl, šīs laikā neatjaunoto ceļu īpatsvars ir lielāks,” sacīja Lange, vienlaikus atzīmējot, ka kopumā situācija uz valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem sāk uzlaboties, tomēr pasliktinās uz vietējiem ceļiem.

Runājot par finansējumu, LVC priekšsēdētājs norādīja, ka šogad kopumā pieejams finansējums 250 miljonu eiro apmērā, taču vienlaikus Lange atzīst, ka tas nav pietiekams, norādot, ka nepieciešamā summa būtu 400 miljonu eiro, par kuru varētu atjaunot gan tiltus, gan ceļus.

Lange pastāstīja, ka patlaban rekonstrukcijas darbi sākti sešos objektos, savukārt masveida remontdarbi sāksies pēc Lieldienām.