Krievija: Krima nākotnē kļūs par jauno tehnoloģiju Meku

Nākotnē Krima varētu kļūt par jauno tehnoloģiju Meku, tādējādi kļūstot par pievilcīgu uzņēmējdarbības vietu, paziņojusi Krievijas Federācijas padomes priekšsēdētāja Valentīna Matvijenko.

Matvijenko atklājusi, ka Krimā plānots atklāt apjomīgu jauno tehnoloģiju projektu inkubatoru, kas nākotnē liktu Krimai kļūt par jauno Silīcijas ieleju.

Pēc padomes priekšsēdētājas domām, Krima tādējādi kļūtu pievilcīgu vietu ne tikai Krievijas uzņēmēju un investoru, bet arī globāla mēroga biznesmeņu acīs.

“Ir nepieciešams izpētīt visus jautājumus, kas attiecas uz sava veida Krimas Silīcijas ielejas radīšanu, ” sacīja Matvijenko, norādot, ka svarīgi apspriest, kur atradīsies uzņēmumi, kas izstrādās mūsdienu mikroelektronikas un komunikācijas preces un pakalpojumus.

Taču līdz biznesa uzsākšanai nepieciešams sakārtot jautājumus, kas attiecas uz elektrības problēmām. Pašlaik Krima ir atkarīga no Ukrainas elektrības piegādēm un kopš Krimas okupācijas, Ukraina jau vairākkārt pārtraukusi elektrības piegādi, kas rada milzu risku Krievijas nākotnes iecerēm.