Vācijas kanclere: Eiropas Savienība atrodas kritiskā situācijā

Vācijas kanclere Angela Merkele ierodoties Bratislavā uz ES līderu samitu brīdināja, ka Eiropas Savienība (ES) atrodas kritiskā situācijā.

Merkele uzsvēra, ka ES jāuzlabo vairāki jautājumi, tai skaitā drošība, aizsardzības sadarbība un ekonomika.

“Eiropai nepieciešami risinājumi, mēs atrodamies kritiskā situācijā,” sacīja Merkele, uzsverot, ka visas Eiropas problēmas nav iespējams atrisināt vienā samitā.

“Mums ir jāpierāda sevi ar darbiem, mums ir jāuzlabo drošība un cīņa pret terorismu, kā arī aizsardzības joma,” sacīja Merkele.

Visu 27 Eiropas dalībvalstu līderi pulcējas samitā, lai spriestu par to, kā atgūt cilvēku uzticēšanos ES pēc Lielbritānijas lēmuma atstāt bloku.

“Mēs neesam ieradušies Bratislavā mierināt viens otru vai pat sliktāk noliegt reālās problēmas, ar kurām mēs saskaramies šajā konkrētajā brīdī pēc Apvienotās Karalistes balsojuma,” pirms gaidāmā samita sacīja Eiropas Padomes priekšsēdētājs Donalds Tusks.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums šā gada 23.jūnijā notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. “Brexit” atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Foto:European People’s Party/https://www.flickr.com/photos/eppofficial//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/