Tusks aicina ES līderus izvērtēt situāciju pēc “Brexit”

Eiropas Padomes priekšsēdētājs Donalds Tusks aicināja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderus pieņemt izsvērtus lēmumus par to, kā ES dzīvot tālāk jau bez Lielbritānijas.

Tusks uzsvēra, ka patlaban īpaši nepieciešama laba sadarbība un solidaritāte starp bloka dalībvalstīm. “Mēs neesam ieradušies Bratislavā mierināt viens otru vai pat sliktāk noliegt reālās problēmas, ar kurām mēs saskaramies šajā konkrētajā brīdī pēc Apvienotās Karalistes balsojuma,” pirms gaidāmas tikšanās ar Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju sacīja Tusks.

Visu 27 Eiropas dalībvalstu līderi pulcēsies piektdien, lai spriestu par to, kā atgūt cilvēku uzticēšanos ES pēc Lielbritānijas lēmuma atstāt bloku.

“Mēs nevaram sāk mūsu diskusiju ar svētlaimīgu pārliecību, ka viss ir kārtībā,” sacīja Tusks, skaidrojot, ka nepieciešams nodrošināt, lai ES pilsoņi redzētu, ka no “Brexit” ir gūta mācība un Eiropa var atgriezt stabilitāti un drošības sajūtu.

“Pēc Lielbritānijas iedzīvotāju balsojuma vienīgais pareizais lēmums ir godīgi un saprātīgi izvērtēt situāciju. Mums arī vajag optimistisku nākotnes notikumu attīstības scenāriju,” pauda ES Padomes vadītājs.

Tusks uzsvēra, ka pašlaik ES ir trīs prioritātes – ārējās robežas kontrole, terorisma apkarošana, cilvēku aizsardzība pret nelabvēlīgu ekonomikas globalizāciju.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums šā gada 23.jūnijā notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. “Brexit” atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Foto:europeanbusinesssummit/https://www.flickr.com/photos/96119688@N04//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/