Uzsākts kriminālprocess saistībā ar advokāta Miķelsona darbībām pret «NP Foods» un citiem uzņēmumiem

Ir uzsākts kriminālprocess saistībā ar zvērināta advokāta Mārča Miķelsona un citu ar viņu saistīto personu vēršanos pret saldumu ražotājas AS «Laima» un citiem «NP Foods» grupas uzņēmumiem, informē  ”NP Foods”.

Pamatojoties uz ”NP Foods” iesniegumu, kurā norādīts, ka Miķelsons, izmantojot savas dzīvesbiedres ārzonas uzņēmuma “Menard Port LLC” starpniecību, ir veicis virkni likumpārkāpumus, lai vērstos pret Latvijas lielākajiem saldumu ražotājiem “Laima” un “Staburadze”, ir uzsākts kriminālprocess.

Kā iepriekš tika ziņots, uzņēmums «NP Foods» uzrakstīja iesniegumu pret Mārci Miķelsonu saistībā ar reiderisma mēģinājumu pret Latvijas vadošajiem saldumu ražotāju uzņēmumiem “Laima” un “Staburadze” , kā arī citiem «NP Foods» grupas uzņēmumiem.

Miķelsons tiesā bija iesniedzis maldīgu prasību pret vairākiem uzņēmumiem, tostarp pret “Laima” un “Staburadze”, radot uzņēmumam saimnieciskās darbības apgrūtināšanu.

Uz «NP Foods» iesniegumu, kurā uzņēmums vērsas pret Miķelsona nelikumīgajām darbībām, advokāts aicināja atsaukt masu medijos izplatīto informāciju, dēvējot to par nepatiesu un cieņas aizskarošu.

Tāpat kriminālprocesa gaitā tiks izmeklēta Miķelsona vēršanā vēl pret 24 citiem Latvijas uzņēmumiem, tostarp pret vairākiem arhitektu birojiem piederošo SIA “Latvijas projektēšanas sabiedrība”. Izmeklēšana sākta arī pret aizdomās turamajiem Dzintaru Skujiņu, Svetlanu Muižarāju, Aivaru Auzānu un Isāriju Finbergu.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 177.panta 3.daļas, kas paredz sodu par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.