Uzņēmums «Microsoft» apsūdz “Samsung” patenta pārkāpumā

Starptautiskais datoru tehnoloģiju uzņēmums «Microsoft» tiesā iesūdzējis Dienvidkorejas kompāniju «Samsung», apsūdzot to viedtālruņu tehnoloģijas licences līguma pārkāpumā.

Pēc kompānijas «Samsung» kļūšanas par līderi pasaules viedtālruņu tirgū, tā nolēma lauzt līgumu ar datoru tehnoloģiju uzņēmumu «Microsoft», pēc kā kompānija tika iesūdzēta tiesā.

Kompānija «Samsung» tiek apsūdzēta par maksājumu neveikšanu par «Microsoft» tehnoloģijām, kuras izmantotas kompānijas viedtālruņos un planšetdatoros.

Uz apsūdzību «Samsung» reaģēja mierīgi, atbildot, ka sīki izanalizēs sūdzību un tad sniegs atbildi.

Līgums, kas starp abiem tehnoloģiju uzņēmumiem tika noslēgts 2011. gadā,  paredz, ka “Samsung” maksā par “Microsoft” patenta izmantošanu.

Līguma parakstīšana sekmējusi «Samsung» viedtālruņu pārdošanas apmērus, kas nebūtu iespējams bez “Microsoft” atbalsta, paziņojusi prasības cēlāja, kura norāda uz acīmredzamo kāpumu – 2011. gadā “Samsung” piegādāja 82 miljonus ar “Android” operētājsistēmu, bet nesen šis skaits jau sasniedzis 314 miljonus.

Dienvidkorejas kompānija pārtraukusi maksājumu veikšanu brīdī, kad “Microsoft” iegādājas Somijas mobilo telefonu ražotāju “Nokia”, paziņojot, ka “Nokia” viedtālruņos tiks izmantota “Android” operātājsistēma, ko izstrādā tehnoloģiju gigants  “Google”.

Ilgstošas sadarbības vārdā, “Microsoft” cer, ka domstarpības tiks atrisinātas un sadarbība ar “Samsung” turpināsies.