Uzņēmumi atzinīgi novērtē iespēju izmantot mūsdienīgus grāmatvedības ārpakalpojumus

Grāmatvedības uzskaiti uzņēmumos ierasti veic par finanšu plūsmu atbildīgais grāmatvedis, taču pēdējā laikā arvien lielāku popularitāti iegūst grāmatvedības ārpakalpojumi, kas paredz to, ka “ierastais” grāmatvedis tiek aizstāts ar mūsdienīgām tiešsaistes tehnoloģijām, tādējādi ievērojami palīdzot mazajiem uzņēmumiem ne tikai konkurences cīņā, bet arī darba kvalitātes uzlabošanā. Kā norāda grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēja “Finanšu Grāmatvedības Sistēmas” (FGS) pārstāve Dzintra Renigere, grāmatvedības ārpakalpojumi uzņēmējiem ļauj labāk saprast sava uzņēmuma darbības rezultātus un kontrolēt sava uzņēmuma naudas plūsmu.

Galvenā attālinātās grāmatvedības sistēmas “FGS” priekšrocība ir kvalitatīvāka un ekonomiskāka uzticētās funkcijas izpilde. Uzņēmumiem tik atliek ievadīt savus datus un “FGS” programmas sniedz nepieciešamos aprēķinus un atskaites. Augstā darba kvalitāte skaidrojama ar augsti kvalificētiem speciālistiem, kuri šajā sfērā guvuši vairāk nekā 20 gadu pieredzi. Izmantojot attālinātos grāmatvedības un finanšu pakalpojumus, uzņēmumiem ir iespēja sekot līdzi savai finanšu plūsmai, piekļūt saviem finanšu datiem no jebkuras vietas un jebkurā laikā, vēlamajā valodā, kā arī pārzināt lietvedības, nodokļu, darba likumdošanas izmaiņas un citus jautājumus.

“Mazo un vidējo uzņēmumu attīstība ir būtiska ne tikai ekonomisko apsvērumu dēļ, bet arī mūsu valsts ticībai tās spēkiem. Attālinātie grāmatvedības pakalpojumi ir veiksmīgs un efektīvs uzņēmuma finanšu pārvaldīšanas veids, kuru mērķis ir optimizēt darba procesu un izmaksas, un sakopot visus spēkus kompānijas izaugsmes veicināšanai. Uzņēmumi, kas jau izmanto šo pakalpojumu, atzinīgi novērtē iespēju piekļūt saviem grāmatvedības datiem no jebkuras vietas un jebkurā laikā, tādējādi labāk izprotot savu biznesu un uzlabojot kopējo uzņēmuma naudas plūsmu. Šis pakalpojums ļauj ne tikai ietaupīt laiku un naudu profesionāla grāmatveža sameklēšanai, bet arī atbrīvo no licencētu programmu iegādes, nav jārēķinās ar samaksu IT speciālistam u.c. Katram uzņēmumam ir iespēja izvēlēties sev vispiemērotāko pakalpojumu paketi, droši un savlaicīgi plānojot savas izmaksas. Pakalpojums pieejams par pieņemamu, fiksētu mēneša maksu, sākot no pārdesmit latiem mēnesī,” turpina Dzintra Renigere.

“Darba izbraukumu dēļ bieži neesmu birojā uz vietas, tāpēc uzņēmuma darbību līdz šim varēju kontrolēt tikai telefoniski, turklāt informāciju uzzinot virspusēji. Kopš uzņēmumā esam ieviesuši attālinātās grāmatvedības sistēmu, uzņēmuma augšupeja un attīstība ir ļoti jūtama. Spēju sekot līdzi naudas plūsmai un jebkurā brīdī izmainīt dienas plānu, un reaģēt uz izmaiņām, problēmjautājumus atrisinot nekavējoties. Uzskatu, ka šos pakalpojumus vajadzētu izmantot arvien vairāk uzņēmumiem, jo tā ir iespēja strādāt efektīvāk un ievērojami ietaupīt,” norāda vairumtirdzniecības uzņēmuma pārstāvis Māris Baltais.

“FGS” strādā, kā konkrētā uzņēmuma struktūrvienība, kas atrodas „blakus telpā” vai „blakus mājā”. Telefona sakari ar grāmatvedību tiek uzturēti visas dienas garumā, aktīvi izmatojot arī e-pastu un faksu. Dokumentus sistēmā ievada klients pats no sava biroja datora, tam nav nepieciešama grāmatveža kvalifikācija. Bet galvenā priekšrocība, kas rada būtisku atšķirību no parasta grāmatvedības ārpakalpojuma, ir tā, ka pakalpojuma maksa nav atkarīga no pirmdokumentu skaita, un klientam ir iespējas izmantot finanšu informāciju uzņēmuma procesu vadībai un kontrolei . Vadītāju un citu darbinieku datoros ir redzama informācija par klientu rēķinu apmaksas stāvokli, noliktavas krājumu stāvokli un ne tikai.