Uz Ziemeļkorejas uzbrukumiem ASV atbild ar pretraķešu aizsardzības sistēmu

ASV armija sākusi izvietot Dienvidkorejā pretraķešu aizsardzības sistēmu. Ieroču izvietošana ir atbilde uz Phenjanas īstenotajiem kodolieroču un ballistisko raķešu izmēģinājumiem.

Pretraķešu aizsardzības sistēma paredzēta, lai lidojuma beigu fāzē pārtvertu un iznīcināt tuva un vidēja darbības rādiusa ballistiskās raķetes.

Pirmdien Ziemeļkoreja veikusi vēl četrus ballistisko raķešu izmēģinājumus. Raķetes nolidojušas apmēram tūkstoš kilometrus. Trīs no tām nogāzās Japānas īpašajā ekonomiskajā zonā, tomēr postījumi neesot nodarīti.

Par vairāku ballistisko raķešu palaišanu no Ziemeļkorejas ziņo arī kaimiņvalsts Dienvidkorejas amatpersonas. Oficiālā Seula to nodēvēja par provokāciju un rupju Apvienoto Nāciju Organizācijas rezolūciju pārkāpumu.

Jau vēstīts, ka Ziemeļkorejas izaicinošos un paātrinātos centienus attīstīt moderno kodolarsenālu nav atturējušas līdz šim smagākās Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) sankcijas, kas tika pieņemtas martā.

Martā ANO Drošības padome pēc septiņu stundu garām diskusijām vienbalsīgi piemērojusi Ziemeļkorejai stingrākās un plašākās sankcijas pēdējo divdesmit gadu laikā. Bet, tā vietā, lai reaģētu uz starptautisko spiedienu, Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns palielināja kodolprogrammas izmēģinājumu skaitu un testu biežumu, draudot ar kodolenerģijas uzbrukumiem ASV un tās sabiedrotajiem Āzijā.

Kā zināms, Ziemeļkoreja jau kopš 2006. gada ir pakļauta plašām starptautiskām un ASV sankcijām, kas tika pieņemtas pēc tās iepriekš veiktiem kodolizmēģinājumiem.

Foto:Defence-Imagery-11/ https://pixabay.com/en/users/Defence-Imagery-11/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/