Lielbritānijas parlaments tuvākajā laikā balsos par grozījumiem “Brexit”

Vairums Lielbritānijas iedzīvotāju iebilst pret premjerministres Terēzas Mejas pausto iespēju izstāties no Eiropas Savienības (ES) bez galīgās vienošanās apstiprināšanas. Šāda situācija var rasties, ja valsts parlaments noraidīs “Brexit” sarunās panākto vienošanos.

Kā zināms, pērnā gada izskaņā Londonas Augstā tiesa nolēma, ka parlamentam, nevis valdībai jāapstiprina lēmums par izstāšanās sākšanu no Eiropas Savienības.

Tiesa pērn uzklausīja aktīvistus, kuri pauda, ka Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai bez parlamenta atbalsta nav pilnvaru iedarbināt Lisabonas līguma 50.pantu, lai sāktu oficiālu izstāšanās procesu. Līdz ar ko tiesa lēma neatbalstīt valdības izvirzīto argumentu, sagraujot Mejas plānus iedarbināt Lisabonas līguma 50.pantu līdz nākamā gada marta beigām.

Kā liecina sabiedriskās domas aptaujas dati, lielākā daļa Lielbritānijas iedzīvotāji vēlas skaidrus izstāšanās noteikumus. Tikai ceturtā daļa britu atbalsta izstāšanos no ES bez noteiktām nākotnes attiecībām. 27% respondentu norādīja, ka šādā gadījumā Mejai vajadzētu panākt citu vienošanos ar bloku, bet 15% uzskata, ka valstij vajadzētu palikt savienībā, balstoties uz pašreizējiem noteikumiem.

Lielbritānijas parlamenta augšpalāta jau tuvākajā laikā balsos par grozījumiem “Brexit”, kas deputātiem piešķirs tiesības balsot par vienošanos un turpmākajām attiecībām ar bloku.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums šā gada 23.jūnijā notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. “Brexit” atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/