Ukraina un Polija aicina saglabāt sankcijas pret Krieviju

Polijas un Ukrainas prezidenti Andžejs Duda un Volodimirs Zelenskis aicinājušas rietumvalstis saglabāt ekonomiskās sankcijas pret Krievijas Federāciju.

Abas amatpersonas kopīgā preses konferencē aicināja saglabāt sankcijas pret Krieviju, kamēr nav atjaunota Ukrainas teritoriālā vienotība.

Tika norādīts, ka Ukrainas teritorijas ir okupētas. “Sankciju politika ir jāturpina, jo tas ir miermīlīgākais veids, kā piespiest kādu valsti ievērot starptautisko tiesību normas,” norādīja Duda.

Arī Zelenskis pauda, ka tikmēr, kamēr nebūs izpildītas Minskas vienošanos prasības un atjaunota Ukrainas teritoriālā integritāte, Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret Krieviju varētu tikai un vienīgi pastiprināties.

Pēc viņa sacītā, Ukraina un Polija “saskaņojušas savus turpmākos soļus, lai tiktu izbeigts karš Ukrainas austrumos un atdota okupētā Krima”.

Kā zināms, arī Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss nesen paziņoja, ka neredz pamatu samazināt Krievijai noteiktās Eiropas Savienības sankcijas, kamēr Maskava nebūs mainījusi savu nostāju Ukrainas konfliktā.

Jau vēstīts, Eiropas Savienība nesen vēl uz sešiem mēnešiem oficiāli pagarinājusi ekonomiskās sankcijas, kas Krievijai noteiktas, sodot to par agresiju Ukrainas austrumos un Krimā.

Minkas vienošanās par pamieru Ukrainas austrumos tika noslēgta pirms pieciem gadiem. Tā ietvēra smago ieroču atvilkšanu un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas novērotāju pielaišanu pamiera novērošanai.

Tomēr vienošanās pilnībā joprojām nav ievērota un sadursmes Ukrainas austrumos turpinās.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.