Tukumā uzbūvē jaunu rūpnīcu

Jaunā rūpnīca ir pēdējo gadu lielākā investīcija nozarē. Tās īpašnieki, visi vietējie Latvijas uzņēmēji, šīs rūpnīcas izveidē ieguldījuši 3 miljonus latu, reinvestējot peļņu un palielinot statūtkapitālu. Jaunā rūpnīca gadā spēs saražot produkciju 30 miljonu eiro apmērā, un tā lielākoties tiks eksportēta. Arī līdz šim uzņēmums ir sekmīgi eksportējis savu produkciju uz Vāciju, Beļģiju, Norvēģiju, Šveici, Franciju un vairākām Krievijas pilsētām – Maskavu, Tveru, Sanktpēterburgu, Rostovu. Skonto Plan ir meitasuzņēmumi Īrijā un Lielbritānijā, tāpat par perspektīvu eksporta tirgu tiek uzskatīts Skandināvijas reģions un Austrumeiropas valstis.

Skonto Plan valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis atzina, ka ideja par jaunas stikloto alumīnija konstrukciju rūpnīcas būvi dzimusi jau pirms gadiem, un, arī no šīsdienas skatu punkta raugoties, šis lēmums bijis pareizs.

“Jaunās alumīnija rūpnīcas atvēršana šajā ekonomiski riskantajā situācijā demonstrē mūsu, Latvijas uzņēmēju, ambīcijas un apņemšanos būt stipriem gan vietējā tirgū, gan jo sevišķi eksportā. Iepriekšējo gadu pieredze apstiprina, ka varam konkurēt ar ārzemju uzņēmumiem arī viņu pašu mītnes valstīs, ne tikai Latvijā,” sacīja G. Rāvis.

Tukuma domes priekšsēdētājs Juris Šulcs ir gandarīts par tukumnieku veikumu un optimismu.

“Šobrīd lielākoties var dzirdēt žēlabas par krīzi, ziņas par bankrotējušiem uzņēmumiem un ražošanas sašaurināšanu. Lai pārvarētu krīzi, nepieciešams attīstīt eksportu. Šī Tukuma rūpnīca ir piemērs tam, kā tas jādara,” teica J. Šulcs.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Arnijs Matīss jaunās rūpnīcas atklāšanu uzskata par indikatoru uzņēmējdarbības atveseļošanai un eksporta attīstībai Latvijā.

Ražošana jaunajā rūpnīcā notiks divās paralēlās darba līnijās: vienā tiks ražoti logi un durvis, otrā – alumīnija fasādes.

Jaunajā rūpnīcā visas iekārtas piegādājusi kompānija Schuco international KG, ar ko Skonto Plan sadarbojas jau 17 gadus. Patlaban rūpnīca Tukumā ir vienīgā Latvijā un Austrumeiropā, kas ir pilnībā nokomplektēta ar vismodernākajām Schuco iekārtām.

Skonto Plan Ltd apgrozījums 2008. gadā bija seši miljoni latu, peļņa – 700 000 latu.

Avots: www.nra.lv