ASV Kalifornijas štata likumdevēji apstiprina vērienīgu budžeta deficīta samazināšanas plānu

Neskatoties uz to, ka likumdevēji nolēma nepalielināt nodokļu slogu, budžeta ienākumu daļas palielināšana tomēr tiek plānota. Šī mērķa sasniegšanai nolemts paātrināt nodokļu iekasēšānu, kā arī palielināt nenodokļu ieņēmumus. Pēc aģentūras datiem, šādi plānots iegūt papildus 3,9 miljardus dolāru. Savukārt budžeta izdevumus plānots samazināt uz izglītības un veselības aprūpei paredzēto maksājumu rēķina, kā arī samazinot izmaksas štata iestāžu darbiniekiem. Gaidāms, ka šī plāna daļa papildinās štata budžetu par aptuveni 15 miljardiem dolāru, atzīmē AFP.
Tajā pašā laikā likumdevēji atsacījās likvidēt reģionālās transporta infrastruktūras finansēšanas programmu, kā arī atļaut naftas ieguvi kontinentālajā šelfā štata piekrastā. Gadījumā ja šie piedāvājumi tiktu atbalstīti, tie ļautu ietaupīt vairāk nekā miljardu dolāru. Aģentūras pagaidām neziņo, vai štata likumdevēji atļāvuši 27 tūkstošu cietumnieku pirmstermiņa atbrīvošanu, par ko agrāk tika ziņots presē un kas jau ir izsaucis štata iedzīvotāju sašutumu.
Gaidāms, ka dokumentu pakete jau tuvākajā laikā tiks nosūtīta parakstīšanai štata gubernatoram Arnoldam Švarcenegeram. Līdzko likumprojekts būs parakstīts, tas nekavējoties stāsies spēkā.
Kalifornijas budžeta deficīts pieaug ne pirmo mēnesi. Sakarā ar to 1. jūlijā Švarcenegers izziņoja ārkārtas finanšu stāvokli un uzlika likumdevējiem par pienākumu 45 dienu laikā iesniegt viņam budžeta deficīta samazināšanas plānu. Plāns starp gubernatoru un likumdevējiem tika saskaņots šīs nedēļas sākumā.

Avots: www.2v.lv