Trešais balsojums par Mejas panākto “Brexit” vienošanos – maz ticams

Trešais balsojums par Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas panākto “Brexit” vienošanos, visticamāk, nenotiks – valdības vadītajai joprojām neizdodas pārliecināt eiroskeptiķus pašas vadītās Konservatīvās partijas rindās.

Eiroskeptiķi konservatīvo rindās iebilst pret tā dēvēto pagaidu risinājumu, kura mērķis ir novērst robežkontroles atjaunošanu starp Ziemeļīriju un Īriju pēc Lielbritānijas aiziešanas no Eiropas Savienības (ES). Viņu ieskatā, bezvienošanās “Brexit” šobrīd ir labākais variants.

Parlamenta spīkers Džons Berkovs paziņojis, ka parlamenta kārtības rullis liedz atkārtoti nodot parlamentam iepriekš noraidītu likumprojektu tās pašas sesijas laikā. Viņš uzsver, ka tas būtu iespējams vien tad, ja dokumentā tiktu izdarīti būtiski grozījumi.

Kā ziņots, parlamenta apakšpalāta jau divas reizes noraidījusi Mejas panākto “Brexit” vienošanos.

Tajā pašā laikā parlaments ceturtdien ar 210 balsu vairākumu atbalstījis Mejas priekšlikumu par “Brexit” atlikšanu.

Pieņemtais balsojums paredz “Brexit” atlikšanu līdz 30. jūnijam, ja līdz 20. martam parlamentā tiks apstiprināta premjeres Terēzes Mejas panāktā vienošanās ar Briseli par izstāšanos no Eiropas Savienības. Ja šāda vienošanās netiks apstiprināta, “Brexit” atlikšanas perioda garums var tikt mainīts.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommon