FKTK vadītājs: Latvijā banku skaits ir par lielu

Latvijā banku skaits vietējam tirgum ir par lielu, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Tajā pašā laikā viņš nespēja novērtēt, cik bankām Latvijas tirgū būtu vietas. “Neviena banka nestrādā tikai un vienīgi ar vietējo klientūru. Ir saprotams, ka visiem, tādā klasiskā izpratnē, kā strādā lielās skandināvu bankas, strādāt nebūs iespējams. Tas nozīmē, ka būs jāmeklē tā saucamās nišas,” izteicās FKTK priekšsēdētājs, skaidrojot, ka tā būtu vienīgā iespēja, kā bankas varētu atrast jaunu identitāti.

Savukārt komentējot Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas “Moneyval” rekomendāciju ieviešanu, Putniņš norādīja, ka ar rekomendācijas izpildi veicas labi un Latvija visu izpildīs.

“Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome izdarīs visu un piešķirs nepieciešamo resursu visām tām papildus darbībām, kas no mums tiek prasītas. Mēs noteikti nekļūsim par šķērsli vai neradīsim kādas problēmas,” sacīja Putniņš.

Pašlaik arī neesot pazīmju, kas liktu domāt, ka Latvija kaut ko nespētu izpildīt attiecībā uz “Moneyval” rekomendācijām.

Vaicāts, vai jau šogad varētu būt gaidāmas kādas izmaiņas banku sektorā, Putniņš norādīja, ka šādu prognozi nav iespējams sniegt. “Viss kas var būt,” piebilda FKTK vadītājs.

Kā zināms, šobrīd Latvijā ir 20 banku, tostarp sešas ārvalstu banku filiāles.

Foto: F64