Toyota radījis jaunu ūdeņraža auto

Pēc vairāku gadus ilgas izstrādes un vairāku prototipu demonstrācijām, Japāņu autoražotājs Toyota plašākai sabiedrībā atklājis ūdeņraža auto sērijveida versiju, kas izmaksās aptuveni 50 tūkstošiem eiro.

Pēc 2013.gada Tokijas auto šovā parādītā konceptauto parauga, Japāņu autoražotājs Toyota ir izveidojis jaunu sedanu, kas pārdošanā nonāks 2015.gada aprīlī. Jaunā automašīna būs darbināma ar ūdeņradi un izmaksās aptuveni 7 miljonus jenu (50 tūkstošiem eiro). Sākotnēji automašīnu varēs iegādāties Japānā, bet nākošā gadā vasarā tas jau būs pieejams arī Eiropā.

Ar šo modeli Toyota vēlas pierādīt, ka ir līdere videi draudzīgo tehnoloģiju ieviešanas jomā. Kompānijas plānos ietilpst dažādot transporta jomā izmantotos enerģijas avotus, tādā veidā veicinot efektīvu automašīnu izstrādi.

Kā norāda Toyota pārstāvji, tad ūdeņradim šajā jomā ir milzīga nozīme, jo to ir salīdzinoši viegli uzglabāt, kā arī transportēt. Tāpat tam piemīt augstāks enerģijas blīvums nekā baterijām, kas saskatāms kā liels pluss.

Ar ūdeņraža izmantošanu tehnoloģiju attīstīšanā kompānija nodarbojas vairāk kā 20 gadus. Pirmais auto, kurā tika izmantotas ūdenraža priekšrocības bija Toyota FCHV SUV spēkrats, ko ražotājs plašākai sabiedrībai piedāvāja 2002.gadā. Kopš tā notikusi ievērojama tehnoloģiju attīstība, radot tradicionālu iekšdedzes automobiļiem pielīdzināmu darbības rādiusu, kas atšķirībā no tradicionāliem auto, nepiesārņo vidi.

BNA Latvia