Šveice ievieš pastiprinātas sankcijas pret Krievijas amatpersonām un uzņēmumiem

Šveice, kas iepriekš norādīja, ka vēlas palikt neitrāla un neieviesīs sankcijas pret Krieviju, tomēr vērsusies pret Vladimira Putina vadīto valsti un aizliegusi finansiālo darbību ar 18 Krievijas uzņēmumiem, tāpat sankcijas piemērotas 26 Krievijas pilsoņiem.

Šveices Valsts ekonomisko attiecību nodaļa informē, ka Šveicē aizliegts iebraukt 26 personām, kuru Šveices banku konti tikuši iesaldēti.

Kā liecina ziņu aģentūras “Reuters” rīcībā esošā informāciju, pastiprinātas sankcijas ieviestas pret vairākām Krievijas augsta ranga amatpersonām, tai skaitā pret kaujinieku līderiem Aleksandru Hodakovski, Aleksandru Borodaju, Krievijas drošības dienestu amatpersonām Mihailu Fradkovu un Nikolaju Patruševu, kā arī pret Čečenijas prezidentu Ramzanu Kadirovu.

Šveices pilsoņiem ir aizliegta jebkāda veida finansiāla darbība ar sarakstā minētajām personām.

Kā jau iepriekš ziņojām, vairāku valstu pārstāvji centās pārliecināt Šveici sekot ASV un ES piemēram un ieviest pastiprinātas sankcijas pret Krieviju, uz ko Šveice atbildēja, ka vēlas ieturēt neitrālu pozīciju.

Kā norādīja Šveices ekonomikas ministrs Johans Šneiders Amans, pašlaik esot svarīgi, ka ir kāda valsts, kas ietur neitrālu pozīciju, piebilstot, ka Šveices valdība piedāvā palīdzību krīzes risināšanā, kura nebūtu iespējama, ja tiktu ieviestas sankcijas pret Krieviju. Tas tikai tuvinātu karam un nedrošībai, uzskatīja Šneiders-Amans.

Šveices bankās Krievijas pilsoņi noguldījuši ievērojamas summas, 2012. gadā tie bijuši 13,8 miljardi franku, liecina Šveices Nacionālās bankas dati.