NATO pārtrauc sadarbību ar Krieviju un plāno sniegt lielāku atbalstu Ukrainai

NATO alianses ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens vīzītē Ukrainā nāca klajā ar paziņojumu, ka NATO pārtrauc sadarbību ar Krieviju.

Tiekoties ar Ukrainas Augstākās radas priekšsēdētāju Oleksandru Turčinovu, Rasmusens ziņoja, ka no Ziemeļatlantijas alianses puses tiks pārtraukta sadarbība ar Krieviju, nostiprināta kolektīvā aizsardzība visu NATO locekļu aizstāvēšanai, kā arī ir pieņemts lēmums paplašināt sadarbības un atbalsta līmeni ar Ukrainu.

NATO klaji nosoda Krievijas Federācijas agresiju Ukrainā un uzskata, ka tā ir nelikumīgi ieņēmusi Krimu.

Rasmusens pauda, ka vēlas, lai Ukrainas-NATO samits, kurš notiks septembrī, noorganizētu jaunus soļus abu pušu veiksmīgai sadarbībai.

Viņš uzsvēra arī to, ka Augstākajai radai ir ļoti liela loma Ukrainas militārajās reformās.

Kā jau iepriekš vēstījām, Anderss Fogs Rasmusens ierosināja neignorēt Krievijas darbības un sagatavoties iespējamiem uzbrukumiem, pirmām kārtām – palielinot militāro budžetu.

Rasmusens norādīja, ka NATO ir veicis būtiskus uzlabojumus savā darbībā un aizsardzības jomā, piemēram, dubultojušas iznīcinātāju klātbūtni virs Baltijas valstīm un sākti pārlidojumi virs Polijas un Rumānijas. Tāpat tiekot veiktas militārās apmācības un, kas nav mazsvarīgi, alianses dalībvalstis plāno palielināt militāro budžetu, lai nodrošinātu labāku aizsardzību.