Straujuma: Latvijai ir ļoti svarīgi, lai “Metalurgs” turpinātu darbu

Otrdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” ministru prezidente Laimdota Straujuma pauda pārliecību, ka grūtībās nonākušais Liepājas metālapstrādes uzņēmums “KVV Liepājas metalurgs” turpinās darbu.

“Nedomāju, ka šie uzņēmēji, kas ir iemaksājuši jau 30 miljonus tagad grib tos zaudēt un neturpināt darbu. Tiek meklēti risinājumi un es ticu, ka “Liepājas Metalurgs” turpinās darbu,” sacīja Straujuma, norādot, ka nedomā, ka būtu izvēlēts nepareizais investors.

Viņa uzsvēra, ka darījums bija ļoti nopietns un investoru izvēle bijusi pamatota, ņemot vērā tā brīža situāciju un izvērtējot investoru kvalitāti.

Straujuma uzsvēra, ka Latvijai ir ļoti svarīgi, lai “Metalurgs” turpinātu darbu un pie šī jautājuma Ekonomikas ministrija jau sākusi strādāt, vienlaikus premjerministre atzīmē, ka līdzīgas problēmas kā “Metalurgam” ir arī citiem lielajiem rūpniecības uzņēmumiem.

Jau vēstīts, ka “KVV Liepājas metalurgs” ir spiests sašaurināt ražošanu tērauda kausēšanas cehā. Uzņēmums to skaidro ar produkcijas lielo pašizmaksu, kas savukārt apdraud konkurētspēju gan Eiropas Savienības, gan citu pasaules reģionu tirgos. Lielu triecienu finanšu krīzē ietekmējis arī obligātais iepirkuma komponentes maksājums un produkcijas pašizmaksas, kas kopumā varētu veidot aptuveni 12 miljonus eiro gadā.