Stingrāku sankciju gadījumā, Krievija varētu noteikt rūpniecības preču importa aizliegumu

Krievija varētu noteikt rūpniecības preču importa aizliegumu no ASV un Eiropas Savienības (ES) valstīm, vēsta biznesa laikraksts «Vedomosti».

Kā norāda divi Krievijas federālie ierēdņi, Krievija var noteikt jaunas sankcijas pret Rietumvalstīm, ko pierāda valdības nosūtītie priekšlikumi Krievijas valsts prezidentam Vladimiram Putinam.

ES un ASV noteiktās ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, mudināja valdību iesniegt prezidentam plašu sarakstu ar iespējamām atbildes sankcijām, tai skaitā rūpniecības preču ierobežojumu. Tomēr sankcijas tika noteiktas vienīgi pret pārtikas importu, skaidro viens no federālajiem ierēdņiem.

Kā tika norādīts, šīs sankcijas stāsies spēkā vien gadījumā, ka ASV un ES nolems ieviest stingrākas sankcijas pret Krieviju. Rūpniecības preču ierobežojumus kā iespējamus apstiprina arī prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, norādot, ka Krievija varētu to sniegt kā atbildes gājienu, ja Rietumvalstis pastiprinās sankcijas. 

Peskovs norāda, ka Krievijas ieviestās sankcijas būs atkarīgas no ES un ASV darbībām. Peskovs gan izvairās norādīt, kādas tieši būs gaidāmas sankcijas, kā vienu no variantiem paturot gan rūpniecības preču aizliegumu, gan automobiļu importa embargo, kā arī medicīnas preču importa ierobežošanu.

Kā norāda Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs pašlaik nekādas papildus sankcijas pret Rietumvalstīm netiek gatavotas. 

Kā jau vēstīts, 7.augustā Krievija noteikusi pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no ES, ASV un citām Rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.