Straujuma pārliecināta, ka Latvijas lauksaimnieki spēs atrast jaunu produkcijas noieta tirgu

Kā šorīt intervijā Latvijas Radio atklāja Ministru prezidente Laimdota Straujuma, tad Krievijas noteiktais tirdzniecības embargo neatstās būtisku iespaidu uz lielajiem Latvijas lauksaimniecības uzņēmumiem un tie spēs atrast jaunu produkcijas noieta tirgu. 

Kā norāda Straujuma, visticamāk nopietnie lauksaimniecības uzņēmēji paši spēs atrast alternatīvos tirgus, piebilstot, ka lauksaimniekiem palīdzēs arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kuras uzdevums ir piesaistīt palīgus, lai nodrošinātu, ka produkcija turpmāk tiek eksportēta uz jaunu tirgu trešajās valstīs.

Kā pastāsta premjerministre, par trešajiem tirgiem ir jādomā visai Eiropas Savienībai. Pat tad, ja Krievijas ieviestās sankcijas tiktu atceltas, daudz labāk būtu nodrošināties un kā primāro aspektu izvirzīt tirgus stabilitāti. Kā zināms, Krievijas tirgus vienmēr bijis mainīgs un ne vienu vien reizi lauksaimniekiem nācies izjust nestabilitātes sekas. 

Kā jau vēstīts, 7.augustā Krievija noteikusi pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no ES, ASV un citām Rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.