Šlesers: Latviju vada nevis jampampiņi, bet idioti!

Mazais bizness ir jāatbrīvo no nodokļiem, uzskata politiķis Ainārs Šlesers, norādot, ka, ja nodokļi ir pārāk augsti, tad diemžēl ļoti daudzi cilvēki ir spiesti kļūt par negodīgiem nodokļu nemaksātājiem.

Viņš norādīja uz to, ka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš Kariņa valdībai skaidri norādījis, ka, ja jaunais nodokļu regulējums stāsies spēkā, liela daļa cilvēku paliks uz ielas bez darba.

“Ja valdība un Saeima neieklausās savos partneros LTRK, tad atbilde uz šādu rīcību ir ļoti vienkārša. Valsti vada nevis jampampiņi, bet idioti! Cilvēki, kuri nesaprot kā funkcionē ekonomika,” uzsvēra Šlesers.

Pēc viņa teiktā, “Kariņa varavīksnes valdību neinteresē, ko domā tauta.”: “LTRK pārstāv Latvijas darba devējus, kuri ir nobažījušies par to, ka jaunais valdības likums lielu daļu cilvēku atstās bez darba, bet Kariņu tas neinteresē. Kariņš domā, ka nodokļu palielināšana palielinās ienākumus valsts budžetā, bet diemžēl Kariņš kļūdās.”

Šlesers norādīja uz to, ka Latvijā ēnu ekonomika ir sasniegusi vairāk nekā 25% no iekšzemes kopprodukta, kas nozīmē, ka 7,5 miljardi eiro ir kopīgais ēnu ekonomikas apjoms Latvijā. “Tā vietā, lai samazinātu nodokļus, Kariņš nodokļus cels uz augšu. Kariņa vakarvīksnes valdība ir iznīcinājusi tranzīta nozari, un tagad Kariņš grib iznīcināt arī mazo biznesu,” uzsvēra Šlesers.

“Man daudzi cilvēki jautā, ko es darītu Kariņa vietā? Atbildēšu! Es atceltu mazajam biznesam nodokļu vispār. Mazajam biznesam ir jāpabaro pašam sevi, no tā valsts tikai iegūs. Uzskatu, ka tām nozarēm, kurās ir vislielākā ēnu ekonomika, nodokļi ir jāatceļ. Frizieri, manikīra meistari, masieri, dārznieki, auklītes, mūziķi un citi radošā sektorā strādājošie, kā arī citi individuālie komersanti būtu jāatbrīvo no Uzņēmumu ienākuma nodokļa un Iedzīvotāju ienākuma nodokļa! Tā vietā šiem cilvēkiem būtu iespēja veikt vienreizēju patenta maksu, 10% apmērā no saviem gada ienākumiem. Cilvēkiem nebūtu jāreģistrē nekādi uzņēmumi, cilvēkiem nebūtu jāalgo grāmatvedes un juristi Viss kas cilvēkiem būtu jādara, būtu jāpiereģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā kā individuālajiem komersantiem,” skaidroja politiķis.

Pēc viņa teiktā, tādā veidā valsts budžets palielinātu savus ienākumus: “10% Patenta maksa nodrošinātu lielākus ieņēmumus. Tāpat, ka tas jau notika 2003. gadā, kad es, kā Ministru prezidenta biedrs, panācu Uzņēmuma ienākuma nodokļa samazinājumu no 25% uz 15%. Rezultātā nodokļu iekasētais apjoms palielinājās par 200 miljoniem eiro divu gadu laikā. Cilvēki būs ieinteresēti maksāt 10% patenta maksu no saviem ienākumiem! Cilvēki iegūs legālus līdzekļus un varēs mierīgi gulēt, jo zinās, ka viņi ir godīgi nodokļu maksātāji. [..] Bet pats svarīgākais ir tas, ka valstī ievērojami samazinātos ēnu ekonomika.”

Šlesers uzsvēra, ka cilvēki grib godīgi maksāt nodokļus, bet, ja nodokļi ir pārāk augsti, tad diemžēl ļoti daudzi godīgi cilvēki ir spiesti kļūt par negodīgiem nodokļu nemaksātājiem: “Ja cilvēks nevar pabarot savu ģimeni, tad cilvēks ir spiests cīnīties par izdzīvošanu un pārkāpt likumu! Kariņ, tu personīgi būsi atbildīgs par šo idiotisko nodokļu celšanu! Apstādini nodokļu celšanu. Ja neatcelsi, tad cilvēki izies ielās!”

Foto: F64