Situācija piena nozarē aizvien kritiska

Kopš Krievijas embargo ieviešanas pārtikas produktiem, situācija piena nozarē Latvijā aizvien ir kritiska un valdība neizrāda nekādu interesi par nozarē notiekošo, pirmdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes locekle un piena grupas vadītāja Sandra Stricka.

“Situācija piensaimniecībā nav uzlabojusies – piena cena aizvien ir zema un nav zināms, vai nozarei gaidāms kāds papildu atbalsts no Eiropas Savienības (ES),” sacīja Stricka.

“Vieglāk ir tām saimniecībām, kurām ir dažādas nozares un tad to naudu sadala, lai ir vienkāršāk saimniekot,” sacīja piena grupas vadītāja.

Runājot par piensaimniecības tālāko nākotni un attīstību, Stricka norādīja, ka no valdības puses nekādas intereses par notiekošo piena nozarē neesot, tāpēc atliek gaidīt, kad pacelsies piena iepirkuma cena.

“Ja veikalā piena cenas ir kritušās par 3% , zemniekiem tie ir vairāk par 30%,” situāciju veikalu plauktos komentēja Stricka, norādot, ka, acīmredzot, kāds no šīs starpības labi nopelna.

Jau vēstīts, ka Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.