SIA “Smārdes industriālais parks” teritorijā ierīkota marihuānas audzētava

Kopuzņēmuma SIA “Smārdes industriālais parks” teritorijā ir ierīkota pamatīga marihuānas audzētava. To Smārdes pagastā ierīkojis uzņēmējs Sandris Strautiņš, ar pašvaldību izveidotajā uzņēmumā.

Par šo noziegumu uzņēmējam draud cietumsods līdz astoņiem gadiem, bet tiesa notiks tikai augusta beigās.

Smārdes pagasta policija 400 kvadrātmetru lielo marihuānas ražotni atrada 2013. gada 16. septembrī. Pašlaik Strautiņš apcietinājumā neatrodas, brīvībā gaida tiesu.

Pirms pāris gadiem plašsaziņas līdzekļiem Strautiņš atklājis, ka vēlas būvēt koģenerācijas staciju, lai ražotu elektrību un siltumu. Šie plāni gan īstenoti netika, turpretī bijušā padomju militārā lauka teritorijā līdzās Rīgas-Ventspils šosejai viņš ierīkoja vērienīgu marihuānas audzētavu.

Uzņēmējs ir praktiski pašvaldību pierunājis izveidot kopīgu uzņēmumu bijušajā militārajā bāzē, lai varētu tur īstenot savu ieceri.

Gan pašvaldība, gan Strautiņš projektā ieguldījuši 200 000 latus.Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa stāsta, ka viņš kā pašvaldības daļu turētājs uzņēmuma teritoriju apmeklējis reizi mēnesī un ievērojis, ka marihuānas ražotnes ēkai bijuši aizmūrēti logi. Uz jautājumu, kādēļ tā, Strautiņš atbildējis, ka rīdzinieki ēkā izīrē noliktavas. Važa pauž, ka pat sargi neesot nojautuši par marihuānas ražotni, jo viss noticis ļoti profesionāli un slepeni.

Marihuānas ražotne nelegāli bija pieslēgusies AS “Sadales tīkls” elektrības tīkam. Par to kāds uzņēmuma darbinieks zaudējis darbu, jo lielo elektrības patēriņu nevarēja nepamanīt.