Savickis: Ekonomiskās sankcijas vislielāko postu nesīs Latvijai

Viena no valstīm, kurām ekonomiskās sankcijas Ukrainas krīzes sakarā nodarīs vislielāko postu un zaudējumus, būs Latvija, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma» sacīja SIA «Itera Latvija» prezidents Juris Savickis.

Savickis uzsvēra, ka ir pret ekonomiskajām sankcijām, jo uzskata, ka lielās valstis tās neietekmēs, kamēr mazās valstis tās ietekmēs ļoti nopietni.

«Domāju, ka jābūt piesardzīgiem un pragmātiskiem,» sacīja Savickis, piebilstot, ka viņš nevēlas situāciju dramatizēt un nedomā, ka sankcijas skars enerģētikas jomu «Ja sankcijas skars enerģētiku, tas jau būtu diezgan briesmīgi, tas jau nozīmētu auksto karu».

Savickis uzskata, ka cilvēki ļoti emocionāli uztver situāciju Ukrainā, raksta Apollo.lv.

«Es šo situāciju uztveru nedaudz mierīgāk, jo tās ir brāļu tautas. Nevajag situāciju dramatizēt.Tā tomēr ir [abu valstu] iekšējā leita. Katram krievam Ukrainā ir radinieki vai draugi, tāpat katram ukrainim Krievijā ir pilns ar radiniekiem un draugiem. Tā tomēr ir iekšējā lieta,«sacīja Savickis.

Savickis neuzskata, ka noticis Krievijas iebrukums Ukrainā.

«Redziet, Krievijas armijas Krimā, tā objektīvi runājot, nemaz nav. Kur tad tā armija ir..Krimā?Vai jūs redziet, ka Krfievijas armija kaut kā brauc ar tankeiem, ar ložmetējiem Krimā? Beidziet pārspīlēt!»