Sankciju karš pavēris plašas iespējas “Maskavas draugiem”

Krievijas noteiktais pārtikas embargo Eiropas Savienības (ES) valstīm un ASV būtiski ietekmējis pārtikas importu pieaugumu uz Krieviju no tām valstīm, kurām Krievijas sankcijas gājuša secen, liecina Krievijas Federālās muitas dienesta informācija.

Krievijas importa aizliegums Rietumiem atvēris plašas durvis citām valstīm, kuras netika iekļautas Krievijas pārtikas embargo sarakstā. Pirmajos četros mēnešos vērojams ievērojami palielināts pārtikas produktu imports no valstīm, kurām iepriekš vieta Krievijas tirgū nav bijusi nodrošināta tik veiksmīgi kā šobrīd, liecina Krievijas Federālās muitas dienesta rīcībā esošā statistika.

Dažas no šīm valstīm demonstrē vēl nebijušus tirdzniecības pieauguma tempus. Piemēram, Turcijas gaļas piegādes uz Maskavu pieaugušas par 940% no janvāra līdz 2015. gada aprīlim, kas ir neticams pieaugums salīdzinājumā ar to pašu periodu iepriekšējā gadā. Turcija kļuvusi par trešo lielāko piegādātāju Krievijas tirgū pēc Baltkrievijas un Brazīlijas.

Tikmēr Kolumbija kļuvusi par izaugsmes līderi saistībā ar liellopu gaļas piegādēm, jo tās pārvadājumi pieauguši par vairāk nekā 1,000 procentiem pirmajos četros mēnešos.

Pakistāna tikmēr pārņēmusi Krievijas dārzeņu tirgu. Tā piegādājusi vismaz 18000 tonnās dārzeņu laika periodā no janvāra līdz šā gada aprīlim.

Pirmajos četros mēnešos krasi pieaugušas arī zivju piegādes no Grenlades un Fēra salām, kas palielinājušas par 2,671% un 189 %.

Neraugoties uz politiskajiem notikumiem starp Krieviju un Ukrainu, dažu Ukrainas preču imports ievērojami pieaudzis, tai skaitā liellopu gaļas un cūkgaļas imports. Gaļas imports pieaudzis teju par 10 reizēm.

Tikmēr Krievijas premjerministra vietnieks Arkādijs Dvorkovičs un citas amatpersonas paziņojušas, ka pārtikas embargo pagarināšana būs atkarīga no Rietumvalstu partneru lēmuma, vienlaikus norādot, ka jebkurā gadījumā ES atsākt eksportu uz Krieviju būs ļoti grūti, jo Maskava netaisās atteikties no jaunajiem sadarbības partneriem.

Kā jau ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.