Ja Grieķija būs spiesta pamest eirozonu, tad Spāniju vai Itāliju sagaida tāds pats liktenis, otrdien prognozēja Grieķijas premjerministrs Alekss Ciprs.
“Tas būtu eirozonas beigu sākums,” intervijā Itālijas laikrakstiem sacīja Ciprs.
“Ja Eiropas politiskā vadība nespēs tikt galā ar Grieķijas problēmām, kas veido aptuveni 2% no tās ekonomikas, kā tad tirgi reaģēs uz tām valstīm, kurām ir daudz lielākas problēmas, tai skaitā Spāniju un Itāliju, kurām valsts parāds sastāda divus triljonus eiro?” uzsvēra Ciprs.
Grieķijas premjerministrs norādīja, ka gadījumā, ja Grieķija bankrotēs, tirgi nekavējoties lūkosies pēc nākamā upura, savukārt ja sarunas būs neveiksmīgas, tad Eiropas nodokļu maksātāju izmaksas būs milzīgas.
Komentējot Grieķijas un starptautisko aizdevēju sarunu attīstību, Ciprs norādīja, ka valdības vēlējas noslēgt vienošanos ar eirozonas partneriem un Starptautisko Valūtas fondu (SVF) , taču nespēja pieņemt taupības politiku, kuru nosaka kreditori.
Jau vēstīts, ka Grieķijas premjerministrs Alekss Ciprs nācis klajā ar paziņojumu, ka viņa valdība varētu apstiprināt budžeta mērķus, ko pieprasa tās galvenie kreditori – citas eirozonas valstis un SVF, taču aizvien nav mierā ar tām prasībām, kas attiecas uz pensiju samazināšanu un tirdzniecības nodokļa palielināšanu.
Neraugoties uz to, ka iepriekš valsts šo priekšlikumu bija noraidījusi, Grieķija tomēr pieņēmusi lēmumu sasaistīt savu parādu vienā maksājumā un veikt to līdz 30. jūnijam. Taču parāda atmaksa būs atkarīga no tā, vai kreditori izmaksās Atēnām pēdējo 7,2 miljardus eiro palīdzības finansējumu, tādējādi novēršot Grieķijas maksātnespēju un iespējamo izstāšanos no eirozonas.