Sankcijas rada labvēlīgus apstākļus Krievijas rūpniecībai, norāda tirdzniecības ministrs

Eiropas Savienības (ES) sankcijām ir vairākas priekšrocības attiecībā uz Krieviju, jo tās motivē uzņēmumus pievērsties vietēju preču ražošanai un veicina valsts ekonomiku, norāda Krievijas Federācijas rūpniecības un tirdzniecības ministrs Deniss Manturovs.

“Es negribu izklausīties ciniski, bet kopš esmu atbildīgs par reālo ekonomikas nozari, es varu teikt, ka pašlaik mums ir lielāks labums no sankcijām, nekā pērn,” sacīja Manturovs, piebilstot, ka pirms sankcijām Krievijas uzņēmumi pievērsa mazāk uzmanību vietējiem ražojumiem.

“Tagad sankcijas dod uzņēmumiem un patērētājiem papildus motivāciju. Iedzīvotāji vēršas pie Krievijas uzņēmumiem un tas rada pieprasījumu pēc nozares. Tātad, manuprāt, tā ir priekšrocība,” piebilda Manturovs.

Vienlaikus viņš norāda, ka lai gan uzņēmumiem kļuvis grūtāk piesaistīt līdzekļus no Rietumu tirgiem ierobežojumu dēļ, tas stimulē Krievijas bankas un centrālās bankas samazināt procentu likmes, nodrošinot aizdevumus un konkurenci Krievijas uzņēmumiem.

Tāpat viņš uzsvēra, ka sankcijas atvērušas ceļus sadarbībai ar Āzijas valstīm.

Jau vēstīts, ka pirmdien stājās spēkā Eiropas Savienību (ES) līderu lēmums, kas paredz, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju būs spēkā līdz 2016.gada janvārim, kad paredzēts pilnībā īstenot Minskas pamieru. Tikmēr, reaģējot uz ES lēmumu, Krievija pagarinājusi pārtikas embargo uz gadu.