Referenduma rosināšana, kas paredz piedāvāt Grieķijas valsts iedzīvotājiem balsot, vai valstij pieņemt vai noraidīt vienošanos ar starptautiskajiem kreditoriem, ir atbildības pārlikšana uz iedzīvotāju pleciem, sestdien intervijā Latvijas Radio raidījumā “Labrīt” sacīja politoloģe Žaneta Ozoliņa.
“Šis ieilgušais “seriāls” par Grieķijas krīzes atrisinājumu, nav galā, bet iegūst savu saasinājumu un augstāko izpausmi. Ja mēs skatāmies no politiskā aspekta, tad šajā brīdī ir izdarīts ļoti veikls gājiens. Pirmkārt ir iegūts laiks, kas ir taktiski labs gājiens, savukārt stratēģiski tas ir ļoti neveikli, tā iemesla dēļ, ka no referenduma Grieķijai labāk nekļūs,” intervijā sacīja Ozoliņa.
Viņa norādīja, ka ar šādu soli Grieķijas politiķi atbildību par valsts nākotni uzliek uz iedzīvotāju pleciem, piebilstot, ka, lai arī Grieķijas iedzīvotāji nav atbildīgi par neveiksmīgiem politiskajiem lēmumiem, kas noveduši valsti krīze, tiem nāksies izlemt, tādējādi politiķi no situācijas “izies tīrām rokām”.
Tāpat politoloģe uzsvēra, ka Grieķijas iziešana no eirozonas ir iespējama.
Jau vēstīts, ka sestdien agri no rīta Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs televīzijā sniedza paziņojumu, aicinot Grieķijas iedzīvotājus piedalīties referendumā, kas notiks 5. jūlijā.
“Mūsu pienākums ir nodrošināt nākotni mūsu valstī. Šī atbildīga liek mums atbildēt uz starptautisko kreditoru uzstādīto ultimātu caur Grieķijas tautas gribu,” uzrunājot valsts iedzīvotājus, televīzijā sacīja Ciprs.
Premjers norādīja, ka ievēros balsojuma iznākumu, taču vienlaikus uzsvēra, ka starptautiskie partneri pieprasa nepārprotami pārkāpt Eiropas sociālos noteikumus un pamattiesības.