Saeimas spīkere par nākamā gada valsts budžetu: Jautājumu un diskusiju būs daudz

Valsts budžeta skatīšanas process būs ilgs, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda parlamenta spīkere Daiga Mieriņa (Zaļo un zemnieku savienība).

“Es paredzu, ka budžeta skatīšanas process būs gana izsvērts un ilgs, jo deputātiem noteikti ir daudz, ko teikt. Šobrīd ir jautājumi, kuri ir dienaskārtībā un kurus arī valdība varbūt nav atrisinājusi līdz galam. Piemēram, par [PVN likmi] augļiem, ogām, dārzeņiem, par atalgojumu radošajām industrijām. Jautājumu un diskusiju būs daudz,” atzina Mieriņa.

“Esam vienojušies, ka budžetu neskatīsim naktī. Tiesa, esam vienojušies strādāt gana intensīvi – no 9.00 līdz 21.00. Ceturtdien sākam, ja būs nepieciešams, strādājam piektdien, sestdien, svētdien, ja būs nepieciešams, arī nākamajā nedēļā,” sacīja politiķe.

Kā zināms, nākamgad konsolidētā valsts budžeta ieņēmumi plānoti 14,5 miljardu eiro, bet izdevumi – 16,2 miljardu eiro apmērā.

Salīdzinot ar šī gada valsts budžetu, nākamgad plānotie ieņēmumi paredzēti par 1,76 miljardiem lielāki, savukārt izdevumi – par 1,54 miljardiem eiro lielāki nekā 2023.gada valsts budžeta likumā. Vispārējās valdības budžeta deficīts nākamgad plānots 1,3 miljardu eiro jeb 2,8 procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta. Par galvenajām valsts prioritātēm noteikta iekšējā un ārējā drošība, izglītība un veselība.

Foto: Saeimas kanceleja