Kariņš uzskata, ka vajadzētu izvērtēt privātās lidmašīnas iegādi Latvijas valdības vajadzībām

Ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš nepiekrīt “Apvienotā saraksta” kritikai par privāto lidmašīnu izmantošanu premjerēšanas laikā. To Kariņš apliecināja šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma”.

“Nepiekrītu [kritikai]. Es uzskatu, ka Latvijas premjeram ir jābūt pie sarunu galda, kur šīs sarunas notiek. Šie reisi ir tikai līdzeklis, kā nokļūt no Rīgas līdz jebkuram citam punktam. Jautājums, vai mēs vēlamies būt daļa no procesa vai tikai konstatētāji un vērotāji no malas. Mums ir jābūt aktīviem. Mans ieteikums ir arī esošajai premjerei turpināt šādu praksi, izmantot tādu izdevību, ja tas ir nepieciešams, lai būtu klāt pie sarunu galda,” sacīja Kariņš.

Tāpat viņš uzsvēra, ka citu valstu valdībām ir savas lidmašīnas, kuras tās izmanto, lai varētu nokļūt uz nepieciešamām sanāksmēm ārvalstīs, un arī Latvijas valdībai vajadzētu izvērtēt šādu iespēju.

“Nezinu, kā ir izdevīgāk – vai pirkt ārpakalpojumu [vai savu lidmašīnu],” piebilda Kariņš.

Viņam kā ārlietu ministram šobrīd nav iespējas izmantot privātos reisus, jo ministrijas budžetā tādas naudas neesot. Viņš šobrīd izmantojot komercsavienojumus, taču norādīja – vienas sapulces apmeklēšana ārvalstīs nereti aizņem trīs dienas, jo nav piemērotu reisu.

Kā zināms, Apvienotais saraksts vērsies Valsts kontrolē, aicinot izvērtēt Kariņa VIP lidojumu izmaksu pamatotību, norādot, ka “Kariņš ir daudzkārt izmantojis privātu aviokompāniju pakalpojumus un nodokļu maksātājiem tas izmaksājis vairāk nekā 600 000 eiro.”

Foto: Valsts kanceleja