“airBaltic” prezidents: Tiešais avioreiss no Rīgas uz ASV šobrīd nav ekonomiski izdevīgs

Tiešais reiss no Rīgas uz ASV šobrīd ir ekonomiski neizdevīgs, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Latvijas nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” prezidents un izpilddirektors Martins Gauss.

Komentējot “airBaltic” un “Delta Air Lines” noslēgto sadarbības līgumu, kas ASV ceļotājiem paredzēs ērtāku savienojamību lidojumos uz Baltiju, Gauss uzsvēra, ka tiešo lidojumu starp Rīgu un ASV vēl nebūs, taču nākotnē viņš redz savienojumu ar Ņujorku.

“Vēl nebūs tiešo lidojumu uz ASV. [..] Es domāju, ka tā ir vēlme. Baltijas valstīm jābūt šai savienojamībai. Bet tam ir jābūt ekonomiski loģiskam solim. Un šobrīd “airBaltic” to nedara, jo mums vēl nav lidaparātu, kas būtu ekonomiski izdevīgi, lai lidotu uz ASV,” sacīja Gauss.

Vienlaikus viņš atzina, ka “airBaltic” ir vēsturiski labākajā pozīcijā.

“Mums bija oficiālais investoru zvans. Mēs runājām par trešo ceturksni un tā rezultātiem, par deviņu mēnešu rezultātiem. Šie ir labākie rezultāti “airBaltic” vēsturē, visi rādītāji ir pozitīvi. Pirmos deviņos mēnešos esam pārdevuši vairāk biļešu nekā jebkurā citā pilnā gada, pat pirms krīzes. Mums ir arī tīrā peļņa. Lidsabiedrība šobrīd ir labākajā pozīcijā savā vēsturē. Tas arī izskaidro, kāpēc mēs varam iegādāties vairāk lidmašīnu,” uzsvēra Gauss.

Savukārt, runājot par vēl 30 “Airbus A220-300” lidmašīnu iegādi, Gauss neatklāja darījuma summu, taču piebilda, ka iepriekš vienai lidmašīnai iztērēja ap 100 miljonus eiro, bet “tās nav visas izmaksas”, darījuma detaļas ir konfidencionālas.