Saeima galīgajā lasījuma lems par valsts aizsardzības dienesta ieviešanu

Saeima trešdien, 5. aprīlī, sanāks uz kārtējo sēdi, un tajā plānots galīgajā lasījumā skatīt Valsts aizsardzības dienesta likuma projektu un ar to saistītos likumprojektus.

Jaunā likuma projekts noteic valsts aizsardzības dienesta izveidi. Iecerēts, ka pirmais iesaukums, kas plānots brīvprātīgi, dienesta izpildi uzsāks šī gada 1.jūlijā.

Deputāti galīgajā lasījuma skatīs arī grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz pagarināt dokumentu izskatīšanas termiņu Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai Krievijas pilsoņiem.

Sēdes darba kārtībā lūgts iekļaut grozījumus Vispārējās izglītības likumā. Tie rosināti, lai noteiktu izglītības iestāžu internātu darbību, izglītojamo ar speciālām vajadzībām skaitu speciālās izglītības un vispārizglītojošās klasēs un grupās, kā arī aptver jautājumu par iestājpārbaudījumiem vispārējās izglītības iestādēs.

Apstiprinātajā Saeimas 5. aprīļa sēdes darbakārtībā iekļauti 11 jautājumi. Savukārt pulksten 17.00 paredzēta atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

Foto: Latvijas armija