Saeima noraida opozīcijas rosinājumu prezidentu vēlēt aizklāti

Opozīcijas politiķi Saeimā iesnieguši ieceri Valsts prezidenta vēlēšanās attiekties no atklātuma un balsot aizklāti. Attiecīgos Satversmes grozījumus, ko iesniedza partija “Latvija pirmajā vietā” politiķi, Saeima atteicās nodot skatīšanai Saeimas komisijām.

Pašlaik Satversmes 36. pants paredz, ka Valsts prezidentu ievēlē, atklāti balsojot, ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļu balsu vairākumu. Savukārt piedāvātie grozījumi paredz balsojumu aizklāti.

LPV frakcijas priekšsēdētājs Ainārs Šlesers paudis, ka ir ļoti daudzi deputāti no valdošās koalīcijas, kuri negrib atbalstīt Egila Levita pārvēlēšanu Valsts prezidenta amatā, bet frakcija to liek darīt.

“Prezidenta vēlēšanas ir ļoti nopietns jautājums, ņemot vērā vispār, manuprāt, to zemo aktivitāti, kā Latvijas sabiedrība iesaistās politikā, mums ir viszemāk vērtētā valdība, vissliktāk vērtētākais parlaments Latvijas vēsturē un, par nožēlu, arī visnepopulārākais prezidents. Tiem, kas vēlas balsot šajās vēlēšanās par Egilu Levitu, patiesībā būtu jāpriecājas, ka mēs nākam ar šādu piedāvājumu, jo jums būs iespēja aizklāti nobalsot par visnepopulārāko prezidentu Latvijas vēsturē līdz šim, tas tā jokam. Bet, manuprāt, tas bēdīgākais, kas ir noticis Levita kunga prezidēšanas laikā, ir tas, ka viņš ļoti spilgti un acīmredzami ir parādījis, ka viņš ir koalīcijas prezidents un viņš kalpo koalīcijai, pat ne Saeimai, kur nu vēl runājot par Latvijas tautu. Levita kungs bija tik ļoti koalīcijas prezidents, ka viņš pat pamanījās savam kvēlam atbalstītājam Kaimiņam pasniegt ordeni, ja. Nu, kur vēl tālāk un kur vēl trakāk. [..] Es uzskatu, ka nav nekāds negods prezidentam tikt ievēlētam arī ar opozīcijas balsīm,” sacīja partijas “Latvija pirmajā vietā” deputāte Linda Liepiņa.

Foto: Saeimas kanceleja