Šadurskis: Katrā Rīgas mikrorajonā nepieciešama tikai viena vidusskola

Katrā Rīgas mikrorajonā ir nepieciešama tikai viena vidusskola un dažas pamatskolas, atsaucoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pētījumu, pauda izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Šadurskis atgādināja, ka Latvijā skolu tīklu sagaida būtiskas izmaiņas. Pēc ministra sacītā, pārmaiņas neskars sākumskolas, kuru izvietojumā saglabāsies princips, ka tām jābūt pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai. Lielāka vērība tiks pievērsta vidusskolām.

Runājot par Rīgu, viņš pauda, ka Rīgā ir aptuveni 80 vidusskolas, kas esot stipri par daudz. “Katrā Rīgas mikrorajonā ir nepieciešama tikai viena vidusskola un dažas pamatskolas,” uzskata Šadurskis.

Ministrs paskaidroja, ka nākamajā mācību gadā pārmaiņas nav sagaidāmas, taču skaidrībai par vēlamo skolu tīklu būtu jābūt līdz nākamā gada martam.

Jau ziņots, ka pētnieku grupas vadītājs, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs atzina, ka zema izglītības kvalitāte ir ne tikai mazajās lauku skolās, bet arī Rīgas mikrorajonu skolās – secināts pētījumā par skolu tīklu Latvijā.

Aprīļa sākumā prezentēti pētījuma par optimāla skolu tīkla attīstības modeli Latvijā pirmā starpziņojuma rezultāti. Pētījumā vēstīts gan skolu tīkls, gan izglītības kvalitāte vairāk nekā 700 izglītības iestādēs, kur kopumā mācās ap 200 000 skolēnu.

Kā liecina IZM pētījum, septiņās Rīgas vidusskolās obligāto vidusskolas eksāmenu indekss ir zemāks par 30%. Tāds tas ir Rīgas 29.vidusskolā, Rīgas 54.vidusskolā, Rīgas 61.vidusskolā, Rīgas 15.vidusskolā, Rīgas 92.vidusskolā, Rīgas 65.vidusskolā un Rīgas 53.vidusskolā.

Savukārt Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam analizējot Valsts Izglītības satura centra (VISC) datus, secināts, ka tādas ir divas.

Foto: Saeimas kanceleja